Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

W weekend 9 wypadków na drogach Rzeszowa i powiatu. 12 osób rannych, 1 nie żyje

Dodano:

fot. Archiwum KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum KMP w Rzeszowie
RZESZÓW. Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu. Doszło do dziewięciu wypadków, w tym jednego śmiertelnego. Rannych zostało 12 osób.  

W piątek funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki odnotowali trzy wypadki. Do pierwszego z nich doszło po godz. 10:00 w Budach Głogowskich. 75-letni traktorzysta podczas cofania poza drogą publiczną, zjechał do rowu melioracyjnego, a ciągnik przewrócił na prawy bok. Mężczyzna trafił do szpitala.

Kolejne zdarzenie miało miejsce przed godz. 15:00 na ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie. Kierowca Kii,  jadąc w kierunku ul. Podkarpackiej, na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Zofii Chrzanowskiej, potrącił 6-letniego chłopca poruszającego się hulajnogą. 6-latek doznał obrażeń i trafił do szpitala.
 
Trzy godziny później, w Zaczerniu doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem kierującego jednośladem. 54-letni rowerzysta, chcąc uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka nieustalonym pojazdem, skręcił w prawo i stracił panowanie nad rowerem. W wyniku upadku został ranny i trafił do szpitala.

W sobotę o godz. 14:00 w Trzebownisku doszło do zderzenia dwóch volksawagenów. 46-letni kierowca jednego z nich, wyjeżdżając z parkingu sklepu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z innym volkswagenem. Jego 32-letni kierowca odniósł obrażenia i karetką został przewieziony do szpitala.

Tego samego dnia, przed godz. 18:00 doszło do śmiertelnego wypadku na ulicy Św. Marcina na osiedlu Słocina. 54-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadąc motorowerem kierunku ul. Św. Rocha, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna zmarł na miejscu.
Reklama
Przed godz. 22:00 na ul. Mochnackiego w Rzeszowie, kierujący volkswagenem na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 17-letniego pieszego. Młody mężczyzna z urazem nogi trafił do szpitala.
W niedzielę przed godz. 9:00 w Nienadówce na drodze ekspresowej S-19 ,76-letni podczas zawracania w kierunku Rzeszowa, zderzył się z samochodem marki bmw. W wyniku zderzenia pojazdów pomocy medycznej wymagali 72-letnia pasażerka toyoty oraz 4 pasażerów bmw, dwóch mężczyzn w wieku 21 lat i dwie kobiety w wieku 54 i 23 lat.

Kolejny z niedzielnych wypadków miał miejsce po godz. 14:00 na drodze wojewódzkiej nr 878 w Woli Rafałowskiej. 27-letni kierowca peugeota jadąc w kierunku Łańcuta, podczas próby skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem. W wyniku zdarzenia 45-letni motocyklista doznał obrażeń i karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala.

Tego samego dnia po godz. 17:00 na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie 24-letnia kobieta kierująca volvo, wyjeżdżając z parkingu sklepu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z prawidłowo jadącym w kierunku ul. Żeglarskiej audi A3. 20-letni kierowca audi doznał obrażeń i trafił do szpitala.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policjanci kontrolowali kierowców w Rzeszowie przy użyciu drona

RZESZÓW. 14 wykroczeń ujawnili policjanci ruchu drogowego z rzeszowskiej komendy podczas działań prowadzonych przy użyciu drona.

Rzeszów

W czerwcu otwarcie drugiego SOR’u w Rzeszowie

​RZESZÓW. Jak zapowiedziała wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, w czerwcu planowane jest otwarcie drugiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Rzeszowie. Nowy SOR powstaje w Szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej. Jego budowa jest już na...

Rzeszów

Postęp prac przy przebudowie ul. Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Wykonawca, firma OBO Polska, kontynuuje roboty na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Układane są m.in. płyty i kostka granitowa. W zeszłym tygodniu na plac budowy...

Rzeszów

II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Pierwsze sondażowe wyniki

RZESZÓW. W niedzielę, 21 kwietnia 2024 r. odbyła się druga tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Wyniki sondażowe exit poll Ipsos wskazują, że przez najbliższe pięć lat prezydentem stolicy Podkarpacia będzie Konrad Fijołek.

Rzeszów

Niewybuch w rejonie placu zabaw przy ul. Gromskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas prac ziemnych prowadzonych przy ulicy Gromskiego w Rzeszowie natrafiono na niebezpieczny ładunek. Jego usunięciem zajęli się saperzy.

Rzeszów

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie

​RZESZÓW. W najbliższą niedzielę w Rzeszowie odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie dojechać autobusem MPK do lokali wyborczych.

Rzeszów

Majówka 2024. Jak będą kursowały autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej, jaki będzie obowiązywał w czasie majówki.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców

RZESZÓW. Dwóch kierowców wsiadło za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. 44-latek miał ponad 1 promil, drugi z kierowców wydmuchał ponad 2 promie. Obaj stracili prawo jazdy.

Reklama