Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

W weekend do Rzeszowa przyjedzie cyrk. Będzie protest aktywistów z fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 5 lipca w rejonie ulic Witosa i Wyspiańskiego rozłoży się cyrk “Arena”. Lokalna grupa “Viva – akcja dla zwierząt” zapowiedziała protest przeciwko obecności cyrku ze zwierzętami w mieście. 

Cyrk zaplanował dwa spektakle. Pierwszy z nich odbędzie się o 13:30,  a drugi o 16:30. Pikiety protestujących odbędą się zarówno przed jak i po występach cyrkowych.  Obrońcy zwierząt zaplanowali spotkania od godziny 13.15 do 14.00 i od godziny 16.15 do 17.00 .

- Jesteśmy zwolennikami sztuki cyrkowej reprezentowanej przez ludzi, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli prezentują swoje umiejętności. Wykorzystywanie zwierząt to anachronizm, którego miejsce jest na śmietniku historii. Nie godzimy się na poniżanie i brutalną tresurę zwierząt – wyjaśniają organizatorzy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Raport z prac na stacji Rzeszów Główny. 19 listopada uruchomią peron nr 1 [FOTO]

RZESZÓW. Zakończenie wszystkich prac, włącznie z wykonaniem tunelu, planowane jest w połowie 2021 roku.

Rzeszów

Wiemy, kto zajmie się modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Rzeszów

Przybywa ścieżek rowerowych w naszym województwie. W Rzeszowie jest ich najwięcej

RZESZÓW. Podkarpacie pod względem długości ścieżek rowerowych w 2018 roku, znalazło się na 10. miejscu wśród województw. 

Rzeszów

Cztery nowe kierunki wakacyjne z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Oferty są już dostępne w systemach rezerwacyjnych.

Rzeszów

Asseco Resovia przegrywa w Gdańsku

RZESZÓW. MVP spotkania został Paweł Halaba.

Rzeszów

Ugodził brata nożem. 34-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Rzeszów

PO chce upublicznienia wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji i pozwoleń na budowę

RZESZÓW. „Udział mieszkańców w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym jest w naszym mieście zdecydowanie zbyt mały” – czytamy w  projekcie uchwały.

Rzeszów

Paczki nielegalnym tytoniem w garażu 67-latka z Rzeszowa

RZESZÓW. Wyroby nie miały polskich znaków akcyzy.

Reklama