Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

W weekend w Rzeszowie halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce

Dodano: 09.02.2023 r.

RZESZÓW. Blisko 1000 zawodników wystartuje w halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Trzydniowe zawody rozpoczną się w piątek w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym przy ul. Cichej.

Najlepsi młodzi lekkoatleci zjadą do Rzeszowa drugi rok z rzędu. Rywalizacja rozpocznie się w piątek o godzinie 10 i potrwa do niedzieli. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na sobotę, na godzinę 15.15.

- To będzie wielkie sportowe święto pełne emocji i rekordów. Życzę pasjonującej rywalizacji wszystkim uczestnikom, a mieszkańcom Rzeszowa, którzy przyjdą kibicować, wspaniałej rozrywki – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

W misrzostwach wezmą udział zawodnicy z całego kraju - Łącznie w zawodach wystartuje prawie 1000 zawodników z 215 klubów. Podkarpacie będzie reprezentować 73 lekkoatletów trenujących w 12 klubach. 19 z nich to zawodnicy CWKS Resovii. Wielu naszych podopiecznych jest ponadto zaangażowanych w organizację zawodów. Pracują nad ich promocją w kanałach social mediowych, a skoczkini wzwyż, Wiktoria Miąso zaprojektowała logo mistrzostw – mówi Michał Tittinger, prezes Okręgowego Podkarpackiego Związku Lekkiej Atletyki 
Reklama
Szczegółowe informacje na temat zawodów i ich przebiegu będą publikowane na stronach internetowych i kanałach social mediowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, CWKS Resovii oraz Rzeszowa. Wstęp na zawody w hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego przy ulicy Cichej jest bezpłatny. Transmisje będzie można śledzić na stronie internetowej www.kpsport.pl.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów organizuje pomoc dla Ukraińców

RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.

Rzeszów

Wiec solidarności z Ukrainą na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.

Rzeszów

Zimowy Narodowy zawita do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy weekend do Rzeszowa zawita jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek. Odbędą się szkolenia łyżwiarskie ze specjalistami oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rzeszów

Nowe ekologiczne autobusy dla Rzeszowa. Miasto sprawdza oferty

RZESZÓW. Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa nowych, elektrycznych i gazowych autobusów komunikacji miejskiej. Miasto weryfikuje oferty.  

Rzeszów

Bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

RZESZÓW. Akcja prowadzona jest w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Rzeszów

Nowa ulica i nowy park w Rzeszowie

RZESZÓW. Na osiedlu Mieszka I będzie ulica Wrzesława Romańczuka. Z kolei teren zielony w centrum Rzeszowa zyska nazwę „Park im. Prof. Józefa Szajny”.

Rzeszów

Dwie linie MPK do likwidacji

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie likwiduje dwie linie autobusowe – nr 56 i 60.

Rzeszów

Tragedia w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Aresztant zabił funkcjonariuszkę

RZESZÓW. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 39-letniej funkcjonariuszki Służby Więziennej. Kobieta została zabita przez aresztanta w trakcie konsultacji psychologicznej.

Reklama