Rzeszów - Sobota, 21.03.2026
Reklama

W weekend zlot foodtrucków w Rzeszowie

Dodano: 20.07.2023 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Już w ten weekend w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja Street Food Festival. Przez trzy dni będziecie mogli posmakować kuchni z różnych stron świata. W programie również muzyka na żywo, zabawy dla dzieci oraz pokaz kulinarny.

W dniach 21 - 23 lipca 2023 r. na parkingu Galerii Nowy Świat przy ul. Krakowskiej 20 zaparkują ciężarówki z jedzeniem, z których będą serwowane potrawy kuchni hiszpańskiej, węgierskiej, amerykańskiej, meksykańskiej, azjatyckiej i polskiej. Zarówno wielbiciele dań mięsnych jak i wegetariańskich znajdą coś dla siebie.

Oprócz jedzenia zaplanowano również szereg dodatkowych atrakcji: animacje dla najmłodszych, koncert Patryka Mateji oraz pokaz kulinarny Jakuba „Komara” Antoniszaka, specjalisty kuchni azjatyckich, którymi zajmuje się od przeszło 18 lat.
 
LISTA FOODSTRUCKÓW:
  1. Fuji Sushi i Catering -  przysmaki kuchni japońskiej w streetfoodowym wydaniu: handrolle, temaki, chirashi zushi oraz zupy miso shiru i kimchi.
  2. Złote Paluchy Churros - Pierwsze i jedyne takie churrosy w kraju. Chrupiące i delikatne. Mięciutkie w środku i nietłuste! Podawane z cukrem pudrem, a na życzenie z cynamonem oraz słodkimi sosami do wyboru: ciemną, białą czekoladą lub karmelem.
  3. Parowóz – to będzie ich pierwsza wizyta w Rzeszowie. Wielbiciele azjatyckich smaków będą mieli okazje spróbować ich bułeczek bao i udonu w wersji wege lub z mięsem.
  4. White Rabbit - połączenie kuchni tex-mex i american bbq. Quesadillas, burrito, i mix mięs z wędzarki.
  5. Owocówka - Świeże owoce, pianki, serki i papryczki chilli w czekoladzie.
  6. Syty Wół – pyszne burgery
  7. Food To Go - kanapaki z szarpaną wołowiną lub wieprzowiną
  8. Highlander Piekielnie Dobre Jedzonko - zapiekanki z pysznym serem Serenada i dodatkami (sobota - niedziela)
  9. Kulkolot MiniMelts - lody kuleczkowe
  10. Syta Kura - panierowane stripsy i skrzydełka
  11. Cell Caffe Coffee Truck - kawa na zimno lub na gorąco, orzeźwiające lemoniady, smoothie, shakes.
  12. Philly Cheese Steak - kanapka ze stekiem rodem z Filadelfii
  13. Słodka Bryka - lody tajskie, gofry bąbelkowe
  14. U Greka - dania kuchni greckiej
  15. Restauracja Primo - zimne piwo i napoje
  16. Fabryka Frytek & Finder Food - frytki, serki, nadziewane papryczki, krążki cebulowe

PROGRAM ATRAKCJI:
Reklama
 
Piątek godz. 18.00
  • Koncert Patryka Mateji
 
Sobota godz. 14.00 - 17.00
  • Animacje dla dzieci (będzie również dmuchaniec - w zależności od pogody)
 
Niedziela godz. 15.00-16.30
  • Live cooking Jakub KOMAR Antoniszak
 
GODZINY OTWARCIA STREET FOOD FESTIVAL:
  • 21.07. (piątek): 11.00-21.00
  • 22.07. (sobota): 11.00-21.00
  • 23.07. (niedziela): 11.00-19.00

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Marszałek Józef Piłsudski przybył na plac Wolności [VIDEO]

RZESZÓW. Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego stanął w Rzeszowie na placu Wolności.

Rzeszów

Podpisano umowę na dostarczenie pociągów dla Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Sprzęt za ok. 200 mln zł będzie obsługiwał Podkarpacką Kolej Aglomeracyjną.

Rzeszów

Tesco w Rzeszowie do likwidacji. Nieoficjalnie wiadomo, że działać będzie do 30 października

RZESZÓW. W Solidarności nie wiedzą komu te tereny zostały sprzedane, o ile w ogóle zostały sprzedane. 

Rzeszów

Jaka przyszłość czeka linie nr 57? Mieszkańcy Łańcuta pomogą w podjęciu decyzji

RZESZÓW. Władze Rzeszowa zdążyły już przedstawić nową ofertę. 

Rzeszów

Dzień otwarty Podkarpackiego Oddziału NFZ w Rzeszowie

RZESZÓW. Porad udzielać będzie personel Klinicznego Szpitala Nr 1 im Chopina.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc startuje w wyborach do Sejmu. Będą w Rzeszowie przedterminowe wybory?

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc został „jedynka” Koalicji Obywatelskiej na Podkarpaciu.

Rzeszów

Remont wiaduktu Śląskiego może zakończyć się szybciej niż pierwotnie zakładano

RZESZÓW. Prace przebiegają szybciej niż pierwotnie zakładano, co nie wyklucza ich wcześniejszego zakończenia.

Reklama