Rzeszów - Środa, 05.11.2025
Reklama

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

Dodano: 11.03.2022 r.

fot. WSPiA
fot. WSPiA
RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

PCK z Rzeszowa będzie koordynować pracę wszystkich wolontariuszy, którzy udzielają pomocy uchodźcom wojennym w 9 punktach recepcyjnych na granicy polsko-ukraińskiej. Centrum Wolontariatu PCK w WSPiA działa 24-godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dzięki działalności Centrum Wolontariatu polska pomoc humanitarna ma być w jak największym stopniu dostosowana do aktualnych potrzeb uchodźców z Ukrainy. 

W Centrum Wolontariatu PCK prowadzone są również szkolenia wolontariuszy, którzy chcą nieść pomoc uchodźcom z rejonów objętych wojną na Ukrainie. W pomieszczeniach udostępnionych przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą będą także przyjmowani goście PCK m.in. przedstawiciele organizacji humanitarnych z całego świata, lekarze z innych krajów oraz darczyńcy. 
 
Otwarcie Centrum Wolontariatu PCK w siedzibie WSPiA pozwoliło także na nawiązanie ścisłej współpracy obu instytucji. PCK cały czas poszukuje wolontariuszy, którzy w najbliższych dniach i miesiącach będą nieść pomoc uchodźcom. Dlatego WSPiA będzie kierowała swoich studentów zainteresowanych pracą w charakterze wolontariuszy. Dzięki temu studenci będą również aktywnie uczestniczyć w programie szkoleń dla osób niosących pomoc innym. Dzięki współpracy WSPiA z Centrum Wolontariatu PCK podejmowane działania będą jeszcze bardziej efektywne i ukierunkowane na konkretne potrzeby osób opuszczających Ukrainę w obawie przed wojną.
 
Reklama
Studenci WSPiA praktycznie od początku konfliktu na Ukrainie włączają się w niesienie pomocy potrzebującym. Działają jako wolontariusze na dworcach w Przemyślu i Rzeszowie. Prowadzą także zbiórkę rzeczy najbardziej potrzebnych uchodźcom i Ukraińcom walczącym o swoją niepodległość. Wsparli także jednego ze swoich kolegów, który przebywa na Ukrainie i zgłosił się do nich z konkretnymi potrzebami. 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dach trybuny wschodniej Stadionu Miejskiego do remontu

RZESZÓW. Przetarg wystartował 10 stycznia br. Otwarcie ofert odbędzie się 25 stycznia.

Rzeszów

Światełko dla Pawła Adamowicza na rzeszowskim Rynku. Dzisiaj o 20.00

RZESZÓW. Akcja ma się odbyć 14 stycznia o godzinie 20.00 na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

List wsparcia Tadeusza Ferenca do prezydenta Gdańska

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc wysyła list wsparcia do Pawła Adamowicza.

Rzeszów

Mając 2 promile dojechał z Rzeszowa do Sanoka. Wpadł, bo nie zatrzymał się przed znakiem „Stop”

RZESZÓW. 26-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia.

Rzeszów

Dwóch studentów rzeszowskich uczelni nagrodzonych przez Polską Agencje Kosmiczną

RZESZÓW. Znamy wyniki konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej.

Rzeszów

Rekordowa frekwencja publiczności w hali Podpromie

RZESZÓW. W dniu wczorajszym zmagania siatkarek Developresu oglądało ponad 3 tysiące osób.

Rzeszów

5 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o kradzież z marketu budowlanego

RZESZÓW. Policji w ujęciu sprawców pomogły kamery monitoringu.

Rzeszów

27. Finał WOŚP. W Rzeszowie zebrano już ponad 318 tys. zł

RZESZÓW. Aktualnie podczas 27. Finału WOŚP uzbierano 88 569 548 zł.

Reklama