Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Wakacyjny rozkład jazdy autobusów MPK. Dodatkowe kursy do Albigowej

Dodano: 23.06.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku, autobusy komunikacji miejskiej, będą kursowały wg „wakacyjnego” rozkładu jazdy. Uruchomione zostaną również dodatkowe kursy linii nr 46 do Albigowej.

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 24 czerwca do 31 sierpnia br. w dni robocze autobusy będą realizować kursy wg rozkładów jazdy obowiązujących w dni robocze pozaszkolne (wolne od nauki szkolnej).

Dodatkowe kursy  do Albigowej

Na podstawienia porozumienia z gminą Krasne, od poniedziałku 24 czerwca, na okres przejściowy do 31 sierpnia br. uruchomione zostaje 4 pary kursów linii nr 46 do Albigowej. Autobus będzie zatrzymywał się również na przystankach zlokalizowanych w Malawie, znajdujących się na trasie przejazdu linii nr 46.

- Chcemy jeszcze mocnej zacieśniać współpracę z sąsiednimi gminami i budować rzeszowską aglomerację – mówi Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podczas podpisania porozumienia z wójtem gminy Krasne, Jackiem Maternią. - Dzięki temu część mieszkańców Malawy dojeżdżających do Rzeszowa nie będzie musiała korzystać z samochodów. Każde takie porozumienie ma wpływ na zmniejszenie zatłoczenia na naszych ulicach – dodał Prezydent Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci mają nowe, specjalistyczne radiowozy

RZESZÓW. Podkarpacka Policja odebrała cztery specjalistyczne radiowozy. Dwa z nich trafiły komendy miejskiej w Rzeszowie. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, obsługujących zdarzenia drogowe.

Rzeszów

Pumptrack na osiedlu Baranówka jednak powstanie

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdecydował się na zwiększenie pieniędzy na budowę Pumptracka na osiedlu Baranówka.

Rzeszów

Rolnicy zablokują DK97 i dwa ronda w Rzeszowie na 24 godziny

RZESZÓW. Lider ruchu społecznego Agrounia, Michał Kołodziejczak zapowiedział blokady dróg w całej Polsce, w tym również w Rzeszowie. Strajki odbędą się w przyszłym tygodniu.

Rzeszów

Wtargnął do cudzego mieszkania i zasnął na podłodze. Miał ponad 6 promili alkoholu

RZESZÓW. Policjanci z oddziału prewencji KMP w Rzeszowie podjęli nietypową interwencję w jednym z mieszkań na osiedlu Kmity w Rzeszowie.

Rzeszów

W sobotę utrudnienia na ul. Świadka. Trwa rozbudowa sieci ciepłowniczej

RZESZÓW. Trwa rozbudowa sieci ciepłowniczej na osiedlu Nowe Miasto. W sobotę (21 sierpnia) wyłączony z ruchu będzie jednokierunkowy odcinek ul. Witolda Świadka.

Rzeszów

Kto wykona ogród kieszonkowy przy ul. Reymonta i ul. Króla Augusta? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która stworzy ogród kieszonkowy w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta. Nowa, zielona przestrzeń ma powstać jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Na podwójnym gazie pędził 138 km/h przez al. Sikorskiego

RZESZÓW. 39-letni motocyklista jadąc al. Sikorskiego, przekroczył dozwoloną prędkość o 88 km/h. Mężczyzna zignorował sygnały policjantów i zaczął uciekać. Kiedy funkcjonariuszom udało się go zatrzymać, okazało się że był pijany.

Rzeszów

Ciągnik przygniótł 50-letniego kierowcę. W akcji śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 50-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego został przygnieciony przez ciągnik. Ranny mężczyzna śmigłowcem został przewieziony do szpitala.

Reklama