Rzeszów - Środa, 22.10.2025
Reklama

Ważna informacja dla mieszkańców. Zmiana banku obsługującego Urząd Miasta Rzeszowa

Dodano: 30.05.2025 r. / Informacja prasowa UM Rzeszowa

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, od 1 czerwca 2025 r. zmienia się bank obsługujący finanse Miasta Rzeszowa. W związku z tym wpłaty gotówkowe bez prowizji m.in. opłaty skarbowej, podatków oraz należności za wywóz odpadów komunalnych będą przyjmowane w nowych miejscach. Tych będzie więcej niż dotychczas.

Od 1 czerwca Urząd Miasta Rzeszowa będzie obsługiwany przez Bank Pekao S.A. Oferta tego banku, wybrana w postępowaniu przetargowym, była finansowo najkorzystniejsza dla miasta. W związku z tym zajdą zmiany dotyczące opłat wnoszonych przez mieszkańców. Dotychczas gotówkowe wpłaty bez prowizji, za odbiór odpadów, czy też podatek od nieruchomości, można było uiszczać w czterech punktach kasowych Urzędu Miasta Rzeszowa. Po zmianie, czyli po 1 czerwca 2025 r., takich bezprowizyjnych opłat gotówkowych na nowe rachunki bankowe będzie można dokonywać aż w 15 placówkach na terenie całego Rzeszowa. Te miejsca to:

- Bank Pekao SA – ul. 3 Maja 21,
- Bank Pekao SA – ul. Słowackiego 5,
- Bank Pekao SA – al. Cieplińskiego 1,
- Bank Pekao SA – al. Powstańców Warszawy 8,
- Poczta Polska – ul. Asnyka 9,
- Poczta Polska – ul. Dąbrowskiego 77,
- Poczta Polska – al. Rejtana 69,
- Poczta Polska – ul. Lwowska 6,
- Poczta Polska – al. Witosa 21,
- Poczta Polska – al. Piłsudskiego 44,
- Poczta Polska – ul. Pelczara 6,
- Poczta Polska – ul. Goździkowa 11/3,
- Poczta Polska – ul. Powstańców Wielkopolskich 4,
- Poczta Polska – ul. Starzyńskiego 2,
- Poczta Polska – ul. Leska 2.

Punkty kasowe, które znajdowały się w czterech lokalizacjach: ul. Okrzei 1, pl. Ofiar Getta 7, ul. Kopernika 15, ul. Hanasiewicza 10 będą zamknięte.

Reklama

W dwóch lokalizacjach Urzędu Miasta Rzeszowa - przy pl. Ofiar Getta 7 oraz ul. Kopernika 15 dostępne są opłatomaty, które umożliwiają także dokonanie wpłat gotówkowych.

Ważne! Po 1 czerwca 2025 r. wpłaty należności za podatki oraz za wywóz odpadów komunalnych GOTÓWKĄ będzie można dokonać:

- BEZ PROWIZJI, tylko na NOWE NUMERY kont bankowych, które dostępne będą od 3 czerwca 2025 r. w Wydziale Finansowym Urzędu Miasta Rzeszowa.
- NA DOTYCHCZASOWE NUMERY KONT funkcjonujące do 31 grudnia 2025 r., przy czym te wpłaty od 1 czerwca 2025 r. będą objęte prowizją.

Szczegółowych informacji na temat nowych kont bankowych udzielą pracownicy w merytorycznych wydziałach Urzędu Miasta Rzeszowa. Infolinia Urzędu Miasta Rzeszowa: 17 788 99 00.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tadeusz Ferenc wśród 15. najlepszych prezydentów miast w Polsce

RZESZÓW. Wyróżnienia zostały wręczone przedwczoraj, podczas uroczystej gali Kongresu Regionów we Wrocławiu.

Rzeszów

Radni pytają o kamery monitorujące buspasy. Miałyby zastępować policyjne patrole

RZESZÓW. Docelowo system monitoringu miałby „wyłapywać” nieuczciwych kierowców.

Rzeszów

Budowa kładki rowerowej przy moście Narutowicza. Miasto ponownie szuka wykonawcy

RZESZÓW. Poprzednim razem wymagania wykonawców dwukrotnie przewyższały plany finansowe miasta.

Rzeszów

Rzeszowscy agenci CBA zatrzymali kobietę podejrzaną o wyłudzenia z subwencji MEN

RZESZÓW. Sprawa dotyczy wyłudzenia co najmniej 75 tys. zł.

Rzeszów

Pięć ofert na rozbudowę budynku Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

RZESZÓW. Na wykonanie inwestycji przeznaczono 37 mln złotych brutto, a cześć środków pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rzeszów

12 czerwca odbędzie się sesja nadzwyczajna. Temat: środowisko LGBT

RZESZÓW. Tematem rozmów będzie o poszanowaniu spokoju publicznego i ideologii LGBT.

Rzeszów

Zginął 24-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Stracił panowanie nad pojazdem

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 19.30 w Harcie.

Reklama