Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

We WSIiZ uchodźcy z Ukrainy mogą od dziś założyć konto bankowe

Dodano:

fot. WSIiZ
fot. WSIiZ
RZESZÓW. Od czwartku (17.03) obywatele Ukrainy mogą założyć konto bankowe w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. To dodatkowa opcja w ramach działającej na Uczelni od 8 marca świetlicy dla ukraińskich uchodźców „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszowski oddział Banku Pekao S.A. uruchomił dwa stanowiska dla obywateli Ukrainy, którzy mogą założyć konto bankowe ( w razie potrzeby liczba stanowisk będzie zwiększona). Aby to zrobić, potrzebny jest dokument tożsamości:  paszport, karta pobytu lub ukraiński dowód osobisty ID Card oraz nr telefonu (polski lub zagraniczny). Do założenia konta nie jest wymagane posiadanie polskiego PESEL-u.
Reklama
- Ze względu na złożone procedury proces zakładania konta bankowego będzie rozłożony na dwa dni. Jednego dnia Ukraińcy będą mogli wypełnić dokumenty i złożyć podpisy, a w kolejnym dniu zakończyć formalności. Obydwie czynności mogą się odbyć poza siedzibą banku, właśnie we WSIiZ – informuje Dr Grażyna Bochenek, rzeczniczka prasowa WSIiZ.

Punkt obsługi bankowej działa w czasie otwarcia świetlicy „Przyjdź i odpocznij”. W piątek (18.03) w godz. od 14:00 do 18:00.

W kolejnym tygodniu będzie kontynuowana działalność zarówno świetlicy, jak i punktu bankowego. Punkt będzie działał tak długo, jak długo będzie taka potrzeba.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dwa kursy linii nr 35 przyspieszone

RZESZÓW. Od najbliższej niedzieli 16 sierpnia drobnej korekcie ulegnie rozkład jazdy linii nr 35.

Rzeszów

Rzeszowskie pogotowie ma nową karetkę

RZESZÓW. Pracownicy WSPR w Rzeszowie otrzymali nowy ambulans. Kluczyki do karetki wręczyła dziś osobiście Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

Rzeszów

Do Rzeszowa przyjedzie "wątrobus"

RZESZÓW. Rusza ogólnopolska akcja bezpłatnych badań poziomu stłuszczenia wątroby. 20 sierpnia do Rzeszowa przyjedzie „wątrobus”.

Rzeszów

W Rzeszowie otwiera się salon legendarnych amerykańskich marek samochodowych

RZESZÓW. Producent motocykli typu custom firma Game Over Cycles otwiera kolejny salon, tym razem samochodowy.

Rzeszów

Coraz więcej pasażerów na lotnisku w Jasionce

Zarząd lotniska w Jasionce podsumował miniony miesiąc, pierwszy od początku pandemii, w którym odbywały się regularne loty międzynarodowe. Obsłużono blisko 23 tysiące pasażerów.

Rzeszów

Trzeci peron i przejście podziemne na stacji Rzeszów Główny już prawie gotowe

RZESZÓW. Modernizacja stacji Rzeszów Główny zbliża się powoli ku końcowi. Jeszcze w tym miesiącu będzie można skorzystać z trzeciego peronu oraz podziemnego przejścia. Na jesieni zostaną uruchomione windy i schody ruchome.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Dziś utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa 29. Rajd Rzeszowski. Dziś wieczorem (7.08) zawodnicy ścigać się będą w centrum Rzeszowa. Kilka ulic zostanie zamkniętych.

Rzeszów

Pszczoły zamieszkały w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na dachu Galerii Rzeszów zamieszkało 5 rodzin pszczelich – to nawet pół miliona pszczół. 

Reklama