Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Więcej pasażerów na lotniku w Jasionce

Dodano: 13.05.2022 r.

fot. materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka
fot. materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka
JASIONKA. Rośnie zainteresowanie pasażerów lataniem. - Na lotnisku w Jasionce ten ruch wygląda co najmniej dobrze – informuje Waldemar Mazgaj, specjalista ds. komunikacji zewnętrznej portu lotniczego „Rzeszów-Jasionka. Zarząd lotniska prognozuje, że ten pozytywny trend utrzyma się w kolejnych miesiącach, a szczyt przypadnie na okres wakacji.
 
W kwietniu br. z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 49 tys. podróżnych, co stanowi 82 proc. ruchu pasażerskiego odnotowanego w rekordowym dla całej branży 2019 roku. Od początku bieżącego roku w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka obsłużono blisko 140 tys. pasażerów – to 10 razy więcej niż rok temu, kiedy obowiązywały ograniczenia związane z pandemią koronawirusa.
 
- Wyjątkowa sytuacja, w jakiej znalazło się nasze lotnisko w związku z sytuacją za wschodnią granicą nie przeszkodziło nam w przygotowaniu atrakcyjnej oferty na sezon letni. Nowością
w siatce połączeń zagranicznych jest trasa do Wenecji, zaś do krajowych destynacji obok Warszawy i Gdańska dołączył port Olsztyn-Mazury – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Szczególnie cieszy nas dobra współpraca z przewoźnikami, którzy od niedawna pojawili się na naszym lotnisku, takimi jak Wizz Air. Aktywnie zabiegamy o uruchomienie kolejnych połączeń oczekiwanych przez mieszkańców Podkarpacia”.
 
W sezonie letnim port lotniczy w Jasionce obsługiwać będzie aż 23 trasy do 12 krajów - łącznie ponad 80 regularnych rejsów pasażerskich tygodniowo. Wśród słonecznych kierunków są te najbardziej popularne: Grecja, Turcja, Bułgaria, Albania, Chorwacja
i Włochy, dostępne zarówno w formule czarterowej, jak i w ramach regularnych połączeń (Wenecja, Zadar, Burgas). Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się bezpośrednia trasa Rzeszów - Newark. Co tydzień na pokładach Dreamlinerów PLL LOT podróżują za ocean setki pasażerów, w większości przedstawiciele amerykańskiej Polonii i ich rodziny, ale także przedsiębiorcy działający na arenie międzynarodowej.
 
Reklama
Siatkę połączeń uzupełniają całoroczne kierunki realizowane przez linie Ryanair (Londyn Stansted, Londyn Luton, Manchester, Bristol, East Midlands, Dublin) i Wizzair (Oslo, Eindhoven, Londyn Luton) oraz codzienne połączenie stolicy Podkarpacia z Warszawą, którego częstotliwość w sezonie letnim zwiększyła się aż do pięciu  lotów dziennie.
 
Letni rozkład lotów z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
 
PLL LOT:
  • Wenecja (Włochy) – od 12.06 w niedziele
  • Zadar (Chorwacja) - od 18.06 w soboty
  • Nowy Jork / Newark (USA) - w poniedziałki
  • Gdańsk - w środy i soboty
  • Olsztyn - Mazury - od 17.06 w poniedziałki i piątki
  • Warszawa – 32 rotacje tygodniowo (pięć od poniedziałku do piątku, cztery w soboty i trzy w niedziele)

Wizz Air:
  • Burgas (Bułgaria) - od 19.06 w czwartki i niedziele
  • Eindhoven (Holandia) - w czwartki i niedziele
  • Oslo Torp (Norwegia) - w poniedziałki i piątki
  • Londyn Luton (Wielka Brytania) - we wtorki, czwartki i soboty

Ryanair:
  • Londyn Luton (Wielka Brytania) – we wtorki, czwartki, soboty
  • Londyn Stansted (Wielka Brytania) – od poniedziałku do niedzieli (środa i niedziela dwa razy dziennie)
  • Manchester (Wielka Brytania) – w środy i niedziele
  • Bristol (Wielka Brytania) - w poniedziałek i piątek
  • East Midlands (Wielka Brytania) - we wtorki i soboty
  • Dublin (Irlandia) – w czwartki i niedziele
Czartery:
  • Tirana (Albania) – od 9.06 w czwartki
  • Burgas (Bułgaria) - od 10.06 w piątki, od 19.06 w czwartki, od 23.06 w niedziele i od 28.06 we wtorki
  • Heraklion (Grecja) - od 5.06 w niedziele
  • Rodos (Grecja) - od 30.05 w poniedziałki
  • Zakynthos (Grecja) - od 3.06 w piątki i od 12.06 w niedziele
  • Antalya (Turcja) - w soboty i od 15.06 w środyBodrum (Turcja) - od 16

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła I edycja konkursu "Miejsce przyjazne seniorom"

RZESZÓW. Organizatorzy konkursu chcą wyróżnić osoby i miejsca przyjazne seniorom. 

Rzeszów

Będą podwyżki dla urzędników miejskich?

RZESZÓW. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta poruszony został temat podwyżek dla zarabiających najniższą krajową rzeszowskich pracowników samorządowych. Szczególną uwagę zwrócono na płace pracowników żłobków.

Rzeszów

Rzeszów z największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych. Prezydent: "chcemy podwyższać ten wskaźnik"

RZESZÓW. Według badań Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, dotyczących terenów zieleni w największych polskich miastach, Rzeszów cechuje się największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy na Wszystkich Świętych?

RZESZÓW. ZTM uruchomi dziesięć specjalnych linii autobusowych. Większość połączeń będzie odbywać się co 20 minut.

Rzeszów

35 mln dla Rzeszowa w ramach Polskiego Ładu

RZESZÓW. Przebudowa ul. Warszawskiej oraz termomodernizacja budynków przedszkolnych i szkolnych to inwestycje, jakie powstaną za 35 mln zł, które Rzeszów otrzymał z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych.

Rzeszów

Rzeszowskie PSZOKi w piątki będą nieczynne

RZESZÓW. Od 1 listopada br. do 31 marca przyszłego roku Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będą czynne we wtorki, czwartki i soboty.

Rzeszów

Będzie większe wsparcie dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki?

RZESZÓW, Dziś przed południem odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. marszałka województwa podkarpackiego, dotycząca środków, jakie mają być przeznaczone na powstanie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki.

Rzeszów

W piątek ostatni przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej w tym roku

RZESZÓW. Przejazd rowerzystów ma ruszyć o 18 z rzeszowskiego Rynku i potrwać około dwie i pół godziny (zbiórka na pół godziny wcześniej).

Reklama