Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Wielka impreza na rzeszowskim Rynku z okazji "Dnia osób z niepełnosprawnościami"

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Barwny korowód, występy zespołów, warsztaty, zawody i wiele więcej atrakcji przygotowano z okazji tegorocznych obchodów „Dnia osób z niepełnosprawnościami” w Rzeszowie. Wydarzenie organizuje stowarzyszenie „For You”.

Tegoroczne obchody „Dnia Osób z Niepełnosprawnościami” będą jednocześnie inauguracją Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną .

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 5 maja na rzeszowskim Rynku. „Podczas tego wyjątkowego dnia chcemy uzmysłowić uczestnikom, że pomimo wielu różniących się aspektów, każdy jest wartościowym człowiekiem, zasługuje na szacunek i pełną dostępność do usług umożliwiających samodzielne funkcjonowanie”-  zapowiadają organizatorzy.

„Dzień osób z niepełnosprawnościami” zainauguruje o godz. 13:30 przemarsz trzech korowodów ulicami Rzeszowa. Na czele korowodów pojadą motocykliści z Rzeszowskiej Grupy Motocyklowej oraz grupy Moto-Bracia Podkarpacie. Każda z trzech tras będzie inne wyjątkowe potrzeby osób z niepełnosprawnościami:  
 
  • I Trasa Teatra Maska - Rynek w Rzeszowie  (Niepełnosprawność Ruchowa)
  • II Trasa Fontanna Multimedialna - Rynek w Rzeszowie (Niepełnosprawność wzroku, słuchu i mowy )
  • III Trasa Fontanna Multimedialna - Rynek w Rzeszowie (Niepełnosprawność Intelektualna) 

Główne wydarzenia rozpoczną się o godzinie 14:00 na rzeszowskim Rynku. Tam zaplanowano liczne występy, koncerty, warsztaty, pokazy i wiele innych atrakcji. W programie:
Reklama
 
  • Występ uczniów Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 im.k. Szymanowskiego w Rzeszowie
  • “Mój Głos się liczy” Self Adwokaci PZOZAZIWTZ w Rzeszowie
  • Marcel i Wiktor Kotuła
  • Bartłomiej BIBSON Filip
  • Zespół Acoustic Joy
  • Warsztaty rękodzielnicze
  • Warsztaty malarskie
  • Zabawy sportowe
  • Animacje dla najmłodszych : strefa baniek mydlanych, balonów, malowanie twarzy, tatuaże brokatowe, żywa maskotka
  • Fotobudka 360
  • Pokazy motocyklowe oraz przejażdżkami
  • Pokaz Magii - Karo Magic Show 

Na płycie rzeszowskie Rynku staną również punkty bezpłatnych porad, w tym m.in. prawnych, emerytalno-rentowych, psychologicznych, pedagogicznych czy logopedycznych. Dostępne będą również stoiska z przekąskami, napojami oraz loteria z nagrodami.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W związku z remontem mostów nad al. Wyzwolenia od 21 do 27 będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Linie nr 9, 13, 18, 25, 26, 55, 58, N1 kursować będą objazdami.

Rzeszów

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu

RZESZÓW. Na dzień dzisiejszy do Systemu Szkół Partnerskich zgłosiło 75 szkół, docelowo będzie ich ok. 100.

Rzeszów

7,6 mln zł za rozbudowę budynku AL Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska planuje rozbudowę budynku AL. Roboty budowlane miałyby się rozpocząć najpóźniej w marcu, a na samą inwestycje zamierzają przeznaczyć 7,6 mln zł.

Rzeszów

Rozpoczął się cykl spotkań traktujących o Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. O Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej rozmawiano w Urzędzie Marszałkowskim.

Rzeszów

Protest w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Pracownicy są niezadowoleni z płac

RZESZÓW. Pracownicy manifestują swoje niezadowolenie z niskich płac nosząc żółte wstążki na znak ogólnopolskiego protestu.

Rzeszów

21 stycznia rozpoczną się konsultacje w sprawie zmiany granic Rzeszowa

RZESZÓW. Decyzje o zmianie granic zapadną do końca lipca.

Rzeszów

W sobotę uruchomią syreny alarmowe

RZESZÓW. Syreny zabrzmią 19 stycznia o godzinie 12.00.

Rzeszów

Poszukiwania 25-latka zakończone. Mężczyzna skontaktował się z rodziną

RZESZÓW. O poszukiwaniach 25-latka informowaliśmy w środę. 

Reklama