Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Wiemy, kto wybuduje nowy plac zabaw na osiedlu Przybyszówka [WIZUALIZACJE]

Dodano: /

Wizualizacja placu zabaw na os. Przybyszówka: Bartosz Gromadzki/Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja placu zabaw na os. Przybyszówka: Bartosz Gromadzki/Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Firma Marpis z Jasionki wybuduje nowy plac zabaw na osiedlu Przybyszówka. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą. Jest to zadanie wybrane do realizacji przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy obiekt przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców powstanie przy ul. Ceramicznej, na terenie o powierzchni około 28 arów. Zamontowanych zostanie wiele urządzeń zabawowych i sportowych. Będą to m.in. duże zestawy zabawowe dla dzieci, z wieżami, zjeżdżalniami, pomostami, ścianką wspinaczkową. Pojawią się także huśtawki, karuzele, bujaki, piaskownica i huśtawka wagowa. Dużymi atrakcjami dla najmłodszych będą z pewnością wysoka na prawie trzy metry piramida linowa oraz tyrolka o długości 25 metrów. Częścią tego zadania będzie także montaż urządzeń do street workout z poręczami, drabinkami, drążkami oraz ławeczką.

Na placu pojawią się również żagle chroniące przed słońcem oraz ławki i stojaki na rowery.

Reklama

Mapka wskazjąca miejsce, w którym powstanie nowy plac zabaw / oprac. Nat dla RESinet.pl

Istotnym elementem tego projektu jest zagospodarowanie terenu zielenią. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje posadzić ponad 800 roślin, wśród nich m.in. jeżówka purpurowa, jeżówka żółta, liliowec rdzawy, szałwia omszona, kocimiętka faassena, rozchodnik okazały. Ponadto posadzone zostaną także drzewa, a istniejący trawnik zostanie zrekultywowany na powierzchni blisko 2 tys. m kw.

Nowy teren rekreacyjny na osiedlu Przybyszówka ma być gotowy na przełomie lata i jesieni. Umowa z wybranym w przetargu wykonawcą – firmą Marpis z Jasionki została już podpisana. Koszt inwestycji to prawie 330 tys. zł.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Cała branża ślubna w jednym miejscu. W niedzielę Targi Ślubne w hali Podpromie

RZESZÓW. W niedzielę, 2 lutego w Rzeszowie odbędzie się XXII edycja Podkarpackich Targów Ślubnych. To doskonała okazja dla narzeczonych by zapoznać się z ofertą firm z branży ślubnej w jednym miejscu.

Rzeszów

Kradł rowery na terenie Rzeszowa. Jest już w rękach policji

RZESZÓW. 18-letni mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany w sprawie kradzieży kilku rowerów. Młody mężczyzna przyznał się do winy. Usłyszał już pierwsze zarzuty.

Rzeszów

Postępują prace przy rozbudowie rzeszowskiego „Elektronika” [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Ratusz informuje, że roboty prowadzone są bardzo sprawnie. Nie wykluczone, że inwestycja będzie gotowa wczesnej niż zakładano.

Rzeszów

Nowość na lotnisku w Jasionce. Technologia usprawniająca punktualność

RZESZÓW/JASIONKA. Na lotnisku w Jasionce wdrożono system Digital ATC Clearance (DCL), w celu poprawy punktualności przed sezonem Lato 2025. Rzeszów jest jednym z pięciu miast w Polsce, w których zastosowano tę technologię.

Rzeszów

Przez lata znęcał się nad żoną, w końcu ją zabił. Grzegorz J. z Lubeni usłyszał wyrok

RZESZÓW. 17 lat pozbawienia wolności – taki wyrok usłyszał Grzegorz J., który fizycznie i psychicznie znęcał się nad żoną, a w końcu ją zabił. Mężczyzna od ponad dwóch lat przebywa w areszcie....

Rzeszów

Przy ul. Cichej powstaje Podkarpackie Centrum Sportu Akademickiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa budowa Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego, które stanowi kolejny etap tworzenia uniwersyteckiego kompleksu sportowego. Wartość inwestycji to ponad 26 mln zł. Jak informuje biuro prasowe UR, prace idą zgodnie z harmonogramem.

Rzeszów

Uszkodził cztery auta w centrum Rzeszowa. Miało blisko 1,6 promila

RZESZÓW. 20-letni mieszkaniec Rzeszowa uszkodził cztery pojazdy, zaparkowane na jednym z parkingów w centrum miasta. Okazało się, że miał prawie 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Reklama