Rzeszów - Piątek, 04.07.2025
Reklama

Wiemy, kto wybuduje nowy plac zabaw na osiedlu Przybyszówka [WIZUALIZACJE]

Dodano: /

Wizualizacja placu zabaw na os. Przybyszówka: Bartosz Gromadzki/Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja placu zabaw na os. Przybyszówka: Bartosz Gromadzki/Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Firma Marpis z Jasionki wybuduje nowy plac zabaw na osiedlu Przybyszówka. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą. Jest to zadanie wybrane do realizacji przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy obiekt przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców powstanie przy ul. Ceramicznej, na terenie o powierzchni około 28 arów. Zamontowanych zostanie wiele urządzeń zabawowych i sportowych. Będą to m.in. duże zestawy zabawowe dla dzieci, z wieżami, zjeżdżalniami, pomostami, ścianką wspinaczkową. Pojawią się także huśtawki, karuzele, bujaki, piaskownica i huśtawka wagowa. Dużymi atrakcjami dla najmłodszych będą z pewnością wysoka na prawie trzy metry piramida linowa oraz tyrolka o długości 25 metrów. Częścią tego zadania będzie także montaż urządzeń do street workout z poręczami, drabinkami, drążkami oraz ławeczką.

Na placu pojawią się również żagle chroniące przed słońcem oraz ławki i stojaki na rowery.

Reklama

Mapka wskazjąca miejsce, w którym powstanie nowy plac zabaw / oprac. Nat dla RESinet.pl

Istotnym elementem tego projektu jest zagospodarowanie terenu zielenią. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje posadzić ponad 800 roślin, wśród nich m.in. jeżówka purpurowa, jeżówka żółta, liliowec rdzawy, szałwia omszona, kocimiętka faassena, rozchodnik okazały. Ponadto posadzone zostaną także drzewa, a istniejący trawnik zostanie zrekultywowany na powierzchni blisko 2 tys. m kw.

Nowy teren rekreacyjny na osiedlu Przybyszówka ma być gotowy na przełomie lata i jesieni. Umowa z wybranym w przetargu wykonawcą – firmą Marpis z Jasionki została już podpisana. Koszt inwestycji to prawie 330 tys. zł.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trzy wypadki z udziałem pieszych na ulicach Rzeszowa. Doszło do nich niemal w tym samym czasie

RZESZÓW. Do wszystkich trzech wypadków doszło niemal o jednej porze, pomiędzy 16.10 a 16.40.

Rzeszów

7. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie. Jest szansa na rekord frekwencji [TRASA]

RZESZÓW. Do tegorocznego biegu zgłosiło się prawie 2000 osób. Jeżeli wszystkie dobiegną do mety, padnie rekord frekwencji rzeszowskiego biegu.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. Kierowcy trafili do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 7.50.

Rzeszów

Sezonowe lodowisko tuż obok ratusza

RZESZÓW. Od 6 grudnia przy rzeszowskim Rynku dostępne będzie nowe, sezonowe lodowisko. Ma funkcjonować do końca lutego.

Rzeszów

Czeka nas modernizacja Stadionu Miejskiego

RZESZÓW. Miasto przygotowało przetarg dotyczący modernizacji Stadionu Miejskiego.

Rzeszów

Wietrzny weekend na Podkarpaciu. Ile mieliśmy interwencji strażaków?

RZESZÓW, PODKARPACIE. Podczas minionego weekendu strażacy interweniowali w 30 przypadkach. 

Rzeszów

Podrabiana biżuteria w rzeszowskich galeriach handlowych

RZESZÓW. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności  do 2 lat.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zapisuje na swoim koncie kolejną porażkę

RZESZÓW. W 3. kolejce PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn ograł Asseco Resovie 3:1. 

Reklama