Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

Wiózł 10-letniego syna mając 4 promile

Dodano: 31.05.2021 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci z Dynowa zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego, który przewoził w aucie 10-letniego syna będąc pod wpływem alkoholu. Na miejsce interwencji przyjechała również matka chłopca wraz z kolegą. Okazało się, że oboje także pili wcześniej alkohol. 10-latek został przekazany pod opiekę babci.

Sytuacja miała miejsce w miniony czwartek w Błażowej Dolnej. Do dyżurnego rzeszowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kierowcy seata, który jeździł w kółko i uderzał w bariery przy drodze. Jak informował świadek zdarzenia, oprócz kierowcy, w samochodzie było również dziecko.

Skierowani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze, zastali uszkodzony samochód, stojący w zatoczce autobusowej. Za kierownicą siedział 38-letni mężczyzna z 10-letnim synem. Mężczyzna mówił bełkotliwie i miał problemy z utrzymaniem równowagi. Okazało się że był pijany. Miał 4 promile alkoholu.
Reklama
W pewnym momencie do policjantów podjechał volkswagen, którym przyjechała matka chłopca. Za kierownicą auta siedział jej znajomy. 35-latka podchodząc do seata zataczała się, była nietrzeźwa. Kobieta chciała, aby rozbitego seata zabrał kolega, który ją przywiózł. Jednak okazało się, że w jego organizmie urządzenie wskazało 0,75 promila alkoholu.

Chłopca przekazano pod opiekę babci. Kierowcy obu samochodów usłyszą zarzuty. O sprawie powiadomiono sąd rodzinny.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Coraz rzadziej wybieramy się do muzeów, choć zbiorów przybywa

PODKARPACIE. Liczba zwiedzających w ub. roku była o 36,2 tys. mniejsza niż w 2017 roku.    

Rzeszów

Autobusy MPK dowiozą mieszkańców na koncert Jednego Serca Jednego Ducha i Wschód Kultury

RZESZÓW. Koncert jednego Serca jednego Ducha odbędzie się 20 czerwca, natomiast Wschód Kultury rozpocznie się 21 czerwca.

Rzeszów

Trwa sesja Rady Miasta. Czy radni przyznają prezydentowi absolutorium?

RZESZÓW. Porządek obrad zapowiada długą debatę radnych. Wśród tematów: absolutorium, dopłaty dla mieszkańców oraz projekt uchwały zwiększający ceny biletów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rzeszowska policja publikuje wizerunek złodzieja roweru

RZESZÓW. Kradzieży roweru marki kross dokonano 8 kwietnia. 

Rzeszów

Jutro zapadnie decyzja odnośnie absolutorium dla prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Już jutro podczas sesji Rady Miasta przez radnymi głosowanie w sprawie przyznania absolutorium dla prezydenta Rzeszowa. 

Rzeszów

Kursy autobusów miejskich w Boże Ciało

RZESZÓW. Będą dodatkowe kursy na lotnisko.

Rzeszów

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce uruchomić program dopłat do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową.

Rzeszów

Rzemiosło IT 2019 już za nami: 320 uczestników i 12 prelegentów

25 maja w malowniczym Bristol Tradition & Luxury Hotel położonym w centrum starówki rzeszowskiej odbyła się konferencja Rzemiosło IT, jedyne tego typu programistyczne wydarzenie w Polsce wschodniej poświęcone tematyce „ Software Craftsmanship”.

Reklama