Rzeszów - Piątek, 23.01.2026
Reklama

WizzAir uruchomi nowy bezpośredni kierunek z Rzeszowa

Dodano: 14.10.2025 r. / Redakcja

Na zdj. Airbus A321neo / Materiały prasowe WizzAir
Na zdj. Airbus A321neo / Materiały prasowe WizzAir

RZESZÓW/JASIONKA. Węgierska linia lotnicza Wizz Air ogłosiła pięć nowych tras z Polski. W przyszłym roku przewoźnik uruchomi m.in. bezpośrednie loty z Rzeszowa, Gdańska, Wrocławia i Poznania do Podgoricy (Czarnogóra).

Nowa trasa do stolicy Czarnogóry to kolejny etap rozwoju współpracy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka z węgierskim przewoźnikiem. Po wcześniejszym uruchomieniu połączeń do Mediolanu i Rzymu linia zdecydowała się postawić na kierunek do Czarnogóry, odpowiadając na rosnące zainteresowanie podróżami.

- Uruchomienie połączenia do Podgoricy to naturalna konsekwencja rozwoju naszej współpracy z liniami Wizz Air. Czarnogóra cieszy się rosnącą popularnością wśród polskich turystów, a bezpośrednie połączenie z Podkarpacia ułatwi mieszkańcom regionu dostęp do tego urokliwego miejsca - powiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Loty z portu lotniczego Rzeszów Jasionka do Podgoricy będą odbywać się trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy oraz w piątki. Obsługiwać je będą nowoczesne samoloty Airbus A321neo. Nowy połączenie startuje 1 czerwca 2026 roku.

Reklama

Bilety są już w sprzedaży. Ceny rozpoczynają się od 89 zł.

Podgorica, leży u zbiegu rzek Morača i Ribnica, w bliskiej odległości zarówno od wybrzeża Adriatyku, jak i wspaniałych górskich parków. Czekają tu zielone bulwary i tętniąca życiem kultura kawiarniana — idealna baza na jednodniowe wypady nad Jezioro Szkoderskie lub nad morze.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sprawa obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej trafiła do komisji

RZESZÓW. Temat został przeniesiony pod obrady komisji.

Rzeszów

Gdzie znajdzie się dzwonnica dla Dzwonu Niepodległości?

RZESZÓW. Dzwon po raz pierwszy wybrzmiał 11 listopada właśnie na Placu Farnym z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Rzeszów

Wizyta ambasadora Szwajcarii w Rzeszowie

RZESZÓW. Ambasador Szwajcarii Jurg Burri odwiedził Podkarpacie.

Rzeszów

Mieszkańcy pozostaną bez wglądu do informacji o przyszłych inwestycjach

RZESZÓW. Projekt w przyszłości może powrócić na Sale sesyjną.

Rzeszów

Budżet Rzeszowa w 2020 roku z wydatkami na poziomie 1,67 mld zł. Prawie 350 mln przeznaczą na inwestycje

RZESZÓW. Projekt przyszłorocznego budżetu zostanie w pierwszej kolejności zaprezentowany radnym podczas najbliższej sesji rady Miasta, która odbędzie się 19 listopada.

Rzeszów

Wiedeńskie rozwiązania na ulicach Rzeszowa. Będzie nowy system sygnalizacji świetlnych

RZESZÓW. Rozwiązanie zostanie wdrożone najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Rzeszów

Kiedy zniknie ogrodzenie na działce przy Kwadracie Kultury?

RZESZÓW. „W tej chwili trwa wycena tych działek i w styczniu będzie to wszystko załatwione” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą wyjechać na studia do Chin

RZESZÓW. Do 4 grudnia na Politechnice Rzeszowskiej trwa nabór chętnych na studia w Chinach. 

Reklama