Rzeszów - Czwartek, 06.11.2025
Reklama

Wprowadzenie opłat na parkingu lotniska w Jasionce od 21 sierpnia br.

Dodano: 19.08.2019 r.

fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW. 20 sierpnia po raz ostatni skorzystamy z bezpłatnego parkingu przy lotnisku w Jasionce. System opłat zacznie funkcjonować od godz. 04.00 w dniu 21 sierpnia br. Łączna ilość miejsc parkingowych wyniesie 857.

Dotychczas lotnisko w Jasionce posiadało bezpłatny parking. Taki stan rzeczy utrzymywał się dzięki dofinansowaniu inwestycji ze środków publicznych. Po analizie prawnej inwestycji okazuje się, że okres ochronny minął i zarząd lotniska może wprowadzić opłaty za korzystanie z parkingu, które zaczną obowiązywać 21 sierpnia br. od godz. 04.00.

Parking został podzielony na dwie strefy: parking krótkoterminowy niestrzeżony (P1) zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie terminala pasażerskiego oraz parking długoterminowy niestrzeżony (P2) zlokalizowany od strony zachodniej terminala pasażerskiego. Na parkingu P1 znajduje się 560 miejsc, natomiast parking P2 zdoła pomieścić 297 pojazdów.



Cennik:


 
 
Źródło: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Oficjalne inauguracje roku akademickiego na rzeszowskich uczelniach

RZESZÓW. Najwcześniejszą inaugurację roku akademickiego 2019/2020 organizuje Uniwersytet Rzeszowski.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zarzuca TVP Rzeszów „wybiórcze relacjonowanie ważnych wydarzeń”

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa ponownie napomina TVP Rzeszów. 

Rzeszów

Jest szansa na budowę sygnalizacji na skrzyżowaniu ulicy Wieniawskiego, Kiepury i Siemaszkowej

RZESZÓW. 20 września pojawiła się informacja o firmie z Nowego Sącza, która za kwotę  681 tys. zł zajmie się tym zadaniem.

Rzeszów

Dzisiaj ostatni dzień głosowania na projekty RBO 2020

RZESZÓW. Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem, kiedy mieszkańcy Rzeszowa mogą głosować na projekty.

Rzeszów

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny także w Rzeszowie

RZESZÓW. Manifestacja w Rzeszowie rozpoczęła się o godz. 12.00.

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje pierwszy w Polsce Bank Pszczeli

RZESZÓW. Do końca sezonu 2019 w Banku miało znaleźć się pierwszych 50 rodzin pszczelich.

Rzeszów

Zatrzymano 6 osób podejrzanych o posiadanie treści pedofilskich i zoofilskich

RZESZÓW, PODKARPACIE. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już w Prokuraturze Okręgowej w Krośnie zarzuty dotyczące przestępstw pedofilskich.

Rzeszów

Rada Osiedla Staromieście oburzona brakiem rozbudowy ZSP Nr 3

RZESZÓW. Cała inwestycja ma kosztować ok. 8 mln zł.

Reklama