Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Wrocławscy policjanci z psami pomagają w poszukiwaniu Mariusza Michalika

Dodano: 18.03.2021 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Już blisko 2,5 miesiąca trwają poszukiwania 25-letniego Mariusza Michalika, który zaginął 5 stycznia br. W tym tygodniu akcję poszukiwawczą wsparli funkcjonariusze z Wrocławia wraz ze specjalnie wyszkolonymi psami.

Zaginiony Mariusz Michalik ostatni raz widziany był we wtorek 5 stycznia 2021 r. przez współlokatora w wynajmowanym mieszkaniu. W środę 6 stycznia około godz. 11:00, współlokator stwierdził, że zaginionego nie ma w mieszkaniu. Od tego czasu mężczyzna nie wrócił do miejsca zamieszkania i z nikim nie nawiązał kontaktu. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie, w miejscu zamieszkania. Ponieważ jednak do zaginięcia doszło w Rzeszowie, poszukiwania przejęli policjanci z komendy miejskiej w Rzeszowie.

Policjanci sprawdzili miejsca, gdzie ewentualnie mógł trafić 25-latek, tj. szpitale, noclegownie, izbę wytrzeźwień. Sprawdzili dworce i przystanki autobusowe. Kilkukrotnie przeszukiwali również teren w pobliżu ul. Grabskiego i Kwiatkowskiego.

Funkcjonariusze wspólnie ze strażakami sprawdzili także akweny wodne w tym rejonie. Zalew na Wisłoku, kąpielisko Żwirownia i mniejsze zbiorniki zostały sprawdzone z wykorzystaniem sonaru. W lutym i w marcu działania w tym rejonie prowadziała Grupa Specjalna Płetwonurków RP.

W tym tygodniu do akcji poszukiwawczej włączyli się funkcjonariusze Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławia, którzy wraz z psami wyszkolonymi do odnajdywania zwłok ludzkich na lądzie oraz w wodzie, sprawdzali akweny oraz tereny przybrzeżne w tym rejonie zaginięcia Mariusza Michalika. Niestety, również ich działania nie przyniosły żadnych rezultatów.
Reklama
Policjanci z wydziału kryminalnego sprawdzali także kilkadziesiąt sygnałów od osób, które jak przypuszczały, widziały zaginionego, ale do tej pory żaden z sygnałów nie potwierdził się.

Policjanci rzeszowskiej komendy nie ustają w poszukiwaniach i ponownie apelują do osób, które  wieczorem lub w nocy z 5 na 6 stycznia przebywały, przechodziły lub przejeżdżały w rejonie ul. Grabskiego, Kwiatkowskiego, kąpieliska Żwirownia lub zalewu na Wisłoku - o kontakt. Być może, któraś z tych osób zauważyła coś, co może mieć znaczenia dla dalszych poszukiwań. Może coś istotnego zarejestrowała kamera przejeżdżającego lub parkującego w tym rejonie samochodu.

Wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu zaginionego Mariusza Michalika można przekazywać policjantom Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 13, osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 47 821 3224 lub dyżurnemu komendy tel. 47 821 3310 albo pod numer alarmowy 112.

 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie Wody Polskie grają z WOŚP. Można wylicytować zwiedzanie zapory na Wisłoku

RZESZÓW. Rzeszowskie Wody Polskie to kolejna z wielu instytucji, które włączyły się w tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wśród aukcji wspierających cel 32. Finału znalazła się m.in. możliwość zwiedzenia rzeszowskiej zapory na...

Rzeszów

Rekordowy finał WOŚP w Rzeszowie. Jeden wolontariusz zebrał 10 tys. zł

RZESZÓW. Wyjątkowo hojni byli w tym roku Rzeszowianie podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do kartonowych puszek wrzucili ponad 357 tys. zł. A to jeszcze nie jest ostateczna kwota. Do tego...

Rzeszów

Więcej pieniędzy w budżecie Rzeszowa na sport dzieci i młodzieży

RZESZÓW. O milion zł, na wniosek prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, zwiększono w budżecie miasta kwotę pieniędzy na organizację zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

Rzeszów

KMP w Rzeszowie: "Tegoroczny finał WOŚP przebiegł spokojnie"

RZESZÓW. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Rzeszowscy policjanci dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy oraz o porządek publiczny. Tegoroczny finał WOŚP w Rzeszowie przebiegł spokojnie. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych incydentów...

Rzeszów

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Rzeszowski Rynek zapełnił się dziś tysiącami czerwonych serduszek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

WOŚP 2024. Ponad 200 wolontariuszy wyjdzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Ponad dwustu wolontariuszy z trzech rzeszowskich sztabów będzie kwestować na ulicach Rzeszowa (i nie tylko) już w najbliższą niedzielę, podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Zaatakował przechodnia w centrum Rzeszowa i złamał mu nogę. Został zatrzymany i usłyszał zarzut

RZESZÓW. Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który zaatakował przypadkowego przechodnia w centrum Rzeszowa. Pokrzywdzony, na skutek kopnięcia, doznał poważnego złamania nogi. 45-letni napastnik został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Rzeszów

32. Finał WOŚP w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Tegoroczny Finał WOŚP w Rzeszowie rozpocznie barwny korowód wolontariuszy, który wyruszy na rzeszowski Rynek spod okrągłej kładki na ul. Piłsudskiego, która od lutego 2023 roku nosi nazwę „Kładka im. Wielkiej Orkiestry...

Reklama