Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Wrocławscy policjanci z psami pomagają w poszukiwaniu Mariusza Michalika

Dodano: 18.03.2021 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Już blisko 2,5 miesiąca trwają poszukiwania 25-letniego Mariusza Michalika, który zaginął 5 stycznia br. W tym tygodniu akcję poszukiwawczą wsparli funkcjonariusze z Wrocławia wraz ze specjalnie wyszkolonymi psami.

Zaginiony Mariusz Michalik ostatni raz widziany był we wtorek 5 stycznia 2021 r. przez współlokatora w wynajmowanym mieszkaniu. W środę 6 stycznia około godz. 11:00, współlokator stwierdził, że zaginionego nie ma w mieszkaniu. Od tego czasu mężczyzna nie wrócił do miejsca zamieszkania i z nikim nie nawiązał kontaktu. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie, w miejscu zamieszkania. Ponieważ jednak do zaginięcia doszło w Rzeszowie, poszukiwania przejęli policjanci z komendy miejskiej w Rzeszowie.

Policjanci sprawdzili miejsca, gdzie ewentualnie mógł trafić 25-latek, tj. szpitale, noclegownie, izbę wytrzeźwień. Sprawdzili dworce i przystanki autobusowe. Kilkukrotnie przeszukiwali również teren w pobliżu ul. Grabskiego i Kwiatkowskiego.

Funkcjonariusze wspólnie ze strażakami sprawdzili także akweny wodne w tym rejonie. Zalew na Wisłoku, kąpielisko Żwirownia i mniejsze zbiorniki zostały sprawdzone z wykorzystaniem sonaru. W lutym i w marcu działania w tym rejonie prowadziała Grupa Specjalna Płetwonurków RP.

W tym tygodniu do akcji poszukiwawczej włączyli się funkcjonariusze Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławia, którzy wraz z psami wyszkolonymi do odnajdywania zwłok ludzkich na lądzie oraz w wodzie, sprawdzali akweny oraz tereny przybrzeżne w tym rejonie zaginięcia Mariusza Michalika. Niestety, również ich działania nie przyniosły żadnych rezultatów.
Reklama
Policjanci z wydziału kryminalnego sprawdzali także kilkadziesiąt sygnałów od osób, które jak przypuszczały, widziały zaginionego, ale do tej pory żaden z sygnałów nie potwierdził się.

Policjanci rzeszowskiej komendy nie ustają w poszukiwaniach i ponownie apelują do osób, które  wieczorem lub w nocy z 5 na 6 stycznia przebywały, przechodziły lub przejeżdżały w rejonie ul. Grabskiego, Kwiatkowskiego, kąpieliska Żwirownia lub zalewu na Wisłoku - o kontakt. Być może, któraś z tych osób zauważyła coś, co może mieć znaczenia dla dalszych poszukiwań. Może coś istotnego zarejestrowała kamera przejeżdżającego lub parkującego w tym rejonie samochodu.

Wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu zaginionego Mariusza Michalika można przekazywać policjantom Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 13, osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 47 821 3224 lub dyżurnemu komendy tel. 47 821 3310 albo pod numer alarmowy 112.

 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa S19 Sokołów Małopolski - Jasionka. Jest wniosek o wydanie ZRID

PODKARPACIE. Do Wojewody Podkarpackiego trafił wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla dobudowy drugiej jezdni drogi ekspresowej S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka. 

Rzeszów

Rozmowy o depresji u dzieci. Spotkanie z psychoterapeutką w ramach Maskarady

RZESZOW. W środę, w ramach 13. Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA odbędzie się spotkanie dotyczące depresji u dzieci. - Rozmawiać będziemy na temat, który jest ważny, wymagający uwagi i bardzo aktualny –...

Rzeszów

Darmowa komunikacja miejska w dniu wyborów

RZESZÓW. Rzeszowscy radni przyjęli uchwałę o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej października, tj. w dniu wyborów parlamentarnych.

Rzeszów

Zmiany w rozkładach jazdy kilkunastu linii MPK

RZESZÓW. Od 1 października 2023 r. nastąpią zmiany w rozkładach jazdy linii 0A, 0B, 2, 4, 5, 7, 13, 15, 17, 18, 19, 26, 27, 34, 51, 53. Zmieni się częstotliwość kursowania...

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Dzisiaj w rejonie targowiska przy ul. Dworaka odbyło się symboliczne wbicie łopaty pod budowę drogi, która połączy al. Rejtana z ul. gen. Maczka, czyli tzw. Wisłokostrady. Inwestycja ma być gotowa 2026...

Rzeszów

"Pola nadziei" - czwarta edycja akcji na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

RZESZÓW. 10 października odbędzie się inauguracja czwartej edycji inicjatywy pod hasłem „Pola Nadziei” organizowanej przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. W tegoroczną akcję włączyło się już 90 placówek oświatowych.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na A4 koło Rzeszowa. Nie żyją dwie osoby, kilkanaście rannych

RZESZÓW. Bus przewożący osoby z niepełnosprawnością dachował po zderzeniu z samochodem osobowym. W wypadku zginęły dwie osoby, siedem trafiło do szpitali. Utrudnienia na autostradzie mogą potrwać kilka godzin.

Rzeszów

Poranne wypadki z udziałem pieszych w Rzeszowie

RZESZÓW. Dwie kobiety zostały poszkodowane w dwóch wypadkach, do których doszło dziś rano na ulicach Rzeszowa. Na ul. Rejtana kierujący fiatem potrącił 59-letnią kobietę, a na ul. Hanasiewicza kierująca chevroletem potrąciła 48-latkę....

Reklama