Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

WSIiZ wprowadza nauczanie hybrydowe

Dodano: 17.07.2020 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Nowy rok akademicki na WSIiZ będzie inny niż poprzednie lata. Uczniowie będą studiować w systemie hybrydowym.

Władze Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie podjęły decyzje o wprowadzeniu od nowego roku akademickiego hybrydowego trybu nauczania. Od października br. wszystkie wykłady i konwersatoria na uczelni będą odbywać się zdalnie, natomiast ćwiczenia i laboratoria w sposób tradycyjny.

Jak informuje rektor uczelni, dr Wergiliusz Gołąbek „decyzja o nauczaniu hybrydowym wynika z troski o bezpieczeństwo studentów i wykładowców”. Rektor zwraca uwagę, że nadal nie wiadomo, w jakim kierunku będzie rozwijać się sytuacja epidemiologiczna zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Zajęcia online na WSIiZ rozpoczęły się już trzy dni po ogłoszeniu przez Rząd RP decyzji o konieczności zawieszenia klasycznych zajęć dydaktycznych w szkołach wyższych w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Do końca roku akademickiego ponad 90 procent zajęć przeprowadzono online w trybie synchronicznym, a dzięki systemowi Blackboard kontakt studentów z wykładowcami miał miejsce w czasie rzeczywistym.
Reklama
Większość zajęć przeprowadzana była z domów wykładowców, zaś studenci  korzystali ze swoich tabletów lub smartfonów. Online odbywały się także egzaminy oraz obrony prac dyplomowych, tylko w semestrze zimowym przeprowadzono ich prawie 400. Część zajęć ćwiczeniowych i laboratoryjnych powróciła w trybie tradycyjnym 20 czerwca br. 


 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wraca temat parkingu dla samochodów przewożących niebezpieczne odpady

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski kieruje do ratusza pismo o wydanie opinii nt. umieszczenia parkingu dla samochodów przewożących odpady niebezpieczne na terenie MPGK.

Rzeszów

Jak spędzić ferie na sportowo w Rzeszowie?

RZESZÓW. 13 stycznia ruszają „Ferie na sportowo", zorganizowane przez Zespół Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Kursy komunikacji miejskiej podczas Święta Trzech Króli

RZESZÓW. Dnia 6 stycznia br. (poniedziałek) autobusy kursować będą według świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Sprawcy oszust internetowych z zarzutami. Wyłudzali pieniądze w zamian za dokumenty, których nie dostarczali

RZESZÓW. Pokrzywdzeni dokonywali wpłat ustalonych sum pieniężnych na podane przez sprawców numery kont bankowych. Podejrzani wielokrotnie żądali dodatkowych wpłat.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2020. Tegoroczną nowością będzie śpiewany scenariusz

RZESZÓW. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli będą słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają”. 

Rzeszów

20 najchętniej czytanych artykułów na RESinet.pl w 2019 roku

RZESZÓW. Prezentujemy listę 20-stu najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu w 2019 roku.

Rzeszów

Zaginął 22-letni Ukrainiec. Ostatnio mieszkał w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 26 grudnia nikomu nie udało się z nim skontaktować.

Rzeszów

Pierwsza rzeszowianka, urodzona w 2020 roku, przyszła na świat kwadrans po północy

RZESZÓW. Pierwszy rzeszowianka uroczona w 2020 r. przyszła na świat 1 stycznia o godz. 0:15.

Reklama