Rzeszów - Sobota, 14.02.2026
Reklama

WSIiZ zainaugurowała nowy rok akademicki

Dodano: 08.10.2020 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Pond 6000 studentów -  a wśród nich blisko 1500 obcokrajowców z ponad 50 krajów - rozpoczęło naukę na studiach I i II stopnia oraz na studiach dyplomowych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

„Zapewniam Was Drodzy Studenci, że będziecie mogli tu rozwijać wszystkie wasze talenty i formować swój intelekt. Życzę Wam, by WSIiZ stała się dla Was miejscem inspiracji i rozwoju” – mówił podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego Rektor WSIiZ, dr Wergiliusz Gołąbek.

W związku z pandemią inauguracja odbyła się w trybie hybrydowym: w spotkaniu w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej wzięło udział kilkadziesiąt osób, a całość wydarzenia była transmitowana online w dwóch wersjach językowych: po polsku i po angielsku. 

W obecnym roku akademickim w ramach oferty polsko – i anglojęzycznej studenci WSIiZ kształcić się będą na 13 kierunkach studiów na 4 Kolegiach: Medycznym, Zarządzania, Mediów i Komunikacji Społecznej oraz Informatyki Stosowanej. Na uczelni działa także seminarium doktoranckie z nauk społecznych w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach. W roku akademickim 2020/2021 zajęcia we WSIiZ będą realizowane w trybie hybrydowym: wykłady i konwersatoria będą się odbywać online, natomiast ćwiczenia w sposób tradycyjny, z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Reklama
Inauguracja nowego roku akademickiego otworzyła Jubileusz 25-lecia istnienia Uczelni. „Kiedy sięgam pamięcią wstecz i myślę o jednym z najważniejszych projektów swojego życia – o Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – nasuwa mi się refleksja, że minione 25 lat to był niewątpliwie czas doniosłych osiągnieć, ale i ciężkiej, wymagającej konsekwencji pracy. 25 lat temu wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo – i nie było. Ale z całą mocą mogę dziś powiedzieć, że stworzyliśmy dzieło wyjątkowe” – tak mówi założyciel Uczelni, dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ, Prezydent Uczelni.

Wydarzenia jubileuszowe będą trwały przez cały rok, a najważniejsze są zaplanowane na 8 marca 2021 r., a więc dokładnie w dniu powołania WSIiZ do życia.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wniosek o pozwolenie na budowę PCLA złożony

RZESZÓW. Został złożony wniosek o pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Inwestycja będzie dofinansowana z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Rzeszów

Samorządowcy z całej Polski przyjadą dziś do Rzeszowa

RZESZÓW. Na zaproszenie Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa, do stolicy Podkarpacia przyjedzie dziś kilkudziesięciu samorządowców z całej Polski, aby wesprzeć go na ostatniej prostej w kampanii prezydenckiej.  

Rzeszów

Debaty wyborcze. Dziś w Radiu Rzeszów, jutro w G2A Arena

RZESZÓW. Przed nami dwa kolejne, bezpośrednie starcia kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa.

Rzeszów

"Punkt widzenia" - nowy mural w Rzeszowie już gotowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mural inspirowany twórczością Edwarda Janusza ozdobił Wiadukt Śląski. Dzieło powstało w ramach tegorocznej edycji Europejskiego Stadionu Kultury.

Rzeszów

Straż Miejska znakuje rowerowy. Najbliższa akcja już 9 czerwca

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie rozpoczęła akcję znakowania rowerów. Najbliższa odbędzie się w środę, 9 czerwca.

Rzeszów

Są środki na przebudowę ulicy Morgowej i projekt ul. Kwiatkowskiego

RZESZÓW. Prezydent Marek Bajdak chce zrealizować dwie inwestycje drogowe, dzięki dodatkowym pieniądzom, jakie znalazły się w miejskim budżecie po dotacji z Ministerstwa Infrastruktury.

Rzeszów

W sobotę "III Triathlon Rzeszów". ZTM wprowadza objazdy autobusów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 12 czerwca w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa pn. „III Triathlon Rzeszów”. W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w trasach kilku linii autobusowych.

Rzeszów

Ruszył sezon kąpielowy na Żwirowni. 12 czerwca otworzą baseny ROSiR

RZESZÓW. Od minionej soboty można kąpać się na Żwirowni. 12 czerwca ruszają odkryte baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Reklama