RZESZÓW. Czy mieszkańcy Rzeszowa przestrzegają obowiązujących ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią? Policja i pracownicy sanepidu sprawdzają.
Pomimo poluzowania wielu dotychczasowych obostrzeń wprowadzonych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, nadal w wielu miejscach obowiązują zaostrzone przepisy sanitarne.
Od 18 sierpnia br. policjanci wspólnie z pracownikami powiatowego inspektoratu sanitarnego sprawdzają, m.in. czy mieszkańcy Rzeszowa przestrzegają obowiązku zachowania dystansu społecznego oraz zasłaniania nosa i ust w zamkniętych przestrzeniach. Kontrole dotyczą m.in. środków transportu, placówek handlowych oraz targowisk, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, stacji paliw, muzeów kin, czy siłowni.
Do tej pory przeprowadzono łącznie 216 kontroli. Kilkadziesiąt osób zostało upomnianych. W żadnym przypadku nie było konieczności zastosowania środków w postaci mandatów czy kar administracyjnych.
RZESZÓW. - Ta inwestycja nie była łatwa. Matysówka jest osiedlem położonym na wzgórzach i dla wykonawcy prac było to wyzwanie - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.
RZESZÓW. Jedna osoba została ranna w porannym wypadku na ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie. Doszło tam do zderzenia dostawczego Iveco z fiatem punto. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz