Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Wspólny bilet na autobusy MPK i MKS

Dodano: 26.05.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.  

Rada Miasta Rzeszowa przyjęła uchwałę, która wprowadza wspólny bilet dla pasażerów korzystających z autobusów komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie oraz autobusów komunikacji międzygminnej MKS, której organizatorem jest Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa.

„Zarówno ZTM jak i ZG PKS mają odrębny system biletowy. Dla pasażerów jest to utrudnienie. W przypadku np. przesiadek z autobusów jednego przewoźnika do pojazdów drugiego konieczny jest zakup kolejnego biletu lub też posiadanie dwóch biletów okresowych.” – informuje Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Podpisanie umowy pomiędzy organizatorami transportu ma nastąpić w czerwcu.

Zintegrowany bilet miesięczny zacznie obowiązywać od 1 lipca.

Wspólny bilet w strefie pierwszej dla osoby dorosłej kosztować ma 146 zł, ulgowy ustawowy 73 zł, ulgowy samorządowy 82 zł.

Bilet w strefie drugiej dla osoby dorosłej kosztować ma 186 zł, ulgowy ustawowy 93 zł, ulgowy samorządowy 105 zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto organizuje transport na szczepienie przeciwko Covid-19

RZESZÓW. Z transportu mogą skorzystac osoby  niepełnosprawne oraz seniorzy.

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest w Rzeszowie. Nabór rusza 1 lutego

RZESZÓW. 1 lutego 2021 r. rusza nabór wniosków o dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Rzeszowa. Wnioski będą przyjmowane do 26 lutego br.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce podsumowało miniony rok

JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka dotkliwie odczuł skutki pandemii koronawirusa. W 2020 roku lotnisko obsłużyło 230 tys. pasażerów. W porównaniu z rekordowym, 2019 rokiem jest to spadek o 70 procent.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc przebywa w Szpitalu Miejskim. U Prezydenta potwierdzono koronawirusa. Na dzień dzisiejszy jego stan jest dobry.

Rzeszów

Tak będzie wyglądała nowa strefa relaksu na Politechnice Rzeszowskiej [Wizualizacje]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zyskają kolejną strefę relaksu. Powstanie ona na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Będzie to już trzecia taka przestrzeń na uczelni.

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł "Świetlnej Stolicy Polski". Rusza drugi etap plebiscytu

RZESZÓW. Rzeszów zakwalifikował się do rundy finałowej plebiscytu „Świeć się z Energą” i będzie walczył o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Głosowanie potrwa do 25 stycznia 2021 r.

Rzeszów

Włamywali się i okradali samochody przy ul. Dąbrowskiego. Usłyszeli zarzuty

RZESZÓW. Dwaj 26-latkowie zostali zatrzymani przez Policję w związku z podejrzeniem dokonania włamań do samochodów i kradzieży. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką w Stobiernej. Nie żyje 50-latek

RZESZÓW. Śmierć na miejscu poniósł 50-letni kierowca opla, który zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym w Stobiernej. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Reklama