Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Wspólny bilet na autobusy MPK i MKS

Dodano: 26.05.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.  

Rada Miasta Rzeszowa przyjęła uchwałę, która wprowadza wspólny bilet dla pasażerów korzystających z autobusów komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie oraz autobusów komunikacji międzygminnej MKS, której organizatorem jest Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa.

„Zarówno ZTM jak i ZG PKS mają odrębny system biletowy. Dla pasażerów jest to utrudnienie. W przypadku np. przesiadek z autobusów jednego przewoźnika do pojazdów drugiego konieczny jest zakup kolejnego biletu lub też posiadanie dwóch biletów okresowych.” – informuje Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Podpisanie umowy pomiędzy organizatorami transportu ma nastąpić w czerwcu.

Zintegrowany bilet miesięczny zacznie obowiązywać od 1 lipca.

Wspólny bilet w strefie pierwszej dla osoby dorosłej kosztować ma 146 zł, ulgowy ustawowy 73 zł, ulgowy samorządowy 82 zł.

Bilet w strefie drugiej dla osoby dorosłej kosztować ma 186 zł, ulgowy ustawowy 93 zł, ulgowy samorządowy 105 zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na pasie startowym lotniska w Jasionce odbędzie się wyścig rowerowy

RZESZÓW. Aktualnie trwają zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rzeszów

Ruszyła rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego [FOTO]

RZESZÓW. Dopiero po drugim przetargu udało się wyłonić zwycięską firmę.

Rzeszów

Centrum Wspinaczkowe FlyWall. Nowy obiekt na sportowej mapie Rzeszowa

RZESZÓW. Już 17 sierpnia oficjalne otwarcie Centrum Wspinaczkowego

Rzeszów

Piknik charytatywny dla schroniska „Kundelek”. Akcja odbędzie się na rzeszowskich Bulwarach

RZESZÓW. Piknik charytatywny rozpocznie się 25 sierpnia 2019 r. o godz. 12.00 na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Remont wiaduktu na ul. Batorego. Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Ustalono, że w okolicy skrzyżowania ul. Chocimskiej i Żółkiewskiego powstanie tymczasowa pętla autobusowa.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc „wstępnie” rezygnuje z wyborów do Sejmu. Ostateczna decyzja zapadnie w piątek

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc odniósł się do medialnych doniesień ws. ewentualnej rezygnacji z wyborów do Sejmu. 

Rzeszów

Połączenie al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą coraz bliżej realizacji

RZESZÓW. Projekt połączenia al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą jest już prawie gotowy.

Rzeszów

Policjanci sprawdzali miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych

RZESZÓW, PODKARPACIE. Kolejna edycja działań zaplanowana jest na wrzesień.

Reklama