Rzeszów - Wtorek, 12.05.2026
Reklama

Wstępne wizualizacje drogi, która połączy ul. Warszawską z ul. Krakowską

Dodano: 11.12.2025 r. / Redakcja

Wstępna wizualizacja drogi, która połączy ul. Warszawską z ul. Krakowską / MZD w Rzeszowie
Wstępna wizualizacja drogi, która połączy ul. Warszawską z ul. Krakowską / MZD w Rzeszowie

RZESZÓW. Biuro Prasowe Urząd Miasta Rzeszowa opublikowało wstępne wizualizacje łącznika ul. Warszawskiej z ul. Krakowską. We wtorek podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, firmą Strabag. Nowa droga ma być gotowa w maju 2029 roku

- Po wielu miesiącach oczekiwań możemy już dziś wreszcie, wreszcie, wreszcie przekazać państwu informację, że oto za chwilkę podpisujemy umowę. Umowę na realizację i budowę największej w historii Rzeszowa inwestycji – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.

– To inwestycja, która komunikuje dwie najważniejsze drogi w Rzeszowie – drogę na Warszawę i drogę na Kraków, czyli ulicę Warszawską z ulicą Krakowską – dodał prezydent.
Zakres prac obejmuje budowę dwujezdniowej drogi z pełną infrastrukturą towarzyszącą, wykonanie kilku nowych rond, a także realizację obiektów inżynierskich i systemów odwodnienia.

Reklama

Wzdłuż trasy powstaną chodniki oraz ścieżki pieszo-rowerowe, a całość zostanie wyposażona w nowoczesne oświetlenie.

Częścią tego połączenia drogowego będzie wiadukt o długości ponad 300 metrów, który przebiegać będzie nad ul. Warszawską i dwiema liniami kolejowymi.
W ramach zadania przewidziano również przebudowę instalacji podziemnych, zabezpieczenie skarp oraz uporządkowanie układu dróg serwisowych prowadzących do strefy ekonomicznej

Nowa droga ułatwi przejazd pomiędzy północą a zachodem miasta, poprawi dostęp do strefy „Dworzysko” i odciąży zarówno ul. Warszawską, jak i centrum Rzeszowa.
Inwestycja ma być gotowa w maju 2029 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Zwiększony limit pasażerów i powrót "ciepłego guzika"

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu. Zwiększony zostaje również limit pasażerów.

Rzeszów

Ewa Leniart chce tańszej komunikacji miejskiej. Proponuje "bilet 365"

RZESZÓW. Ewa Leniart chce wprowadzić  w Rzeszowie roczny „bilet 365”. Zadeklarowała również integrację komunikacji miejskiej z innymi środkami transportu.

Rzeszów

Rzeszów metą III etapu Tour de Pologne. Podpisano umowę

RZESZÓW. Trzeci etap tegorocznej edycji Tour de Pologne zakończy się w Rzeszowie. Wyścig odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia, a do stolicy Podkarpacia kolarze przyjadą 11 sierpnia.

Rzeszów

Konrad Fijołek podpisał "kontrakt" dla osiedla Budziwój

RZESZÓW. Kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek, gościł dziś na osiedlu Budziwój, gdzie podpisał „kontrakt” dotyczący realizacji najpilniejszych inwestycji na osiedlu.

Rzeszów

Przebudują most Załęski i skrzyżowanie ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Jest decyzja ZRID

RZESZÓW. Wydano zezwolenie na realizację dwóch ważnych inwestycji drogowych w Rzeszowie. Chodzi o rozbudowę mostu Załęskiego oraz przebudowę skrzyżowania ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Inwestycje te są częścią większej całości.

Rzeszów

Czytelnia Główna WiMBP udostępnia zbiory "na zewnątrz"

RZESZÓW. Od 4 maja czytelnicy WiMBP w Rzeszowie mogą wypożyczać do domu część zbiorów z Czytelni Głównej przy ul. Sokoła 13.

Rzeszów

CH Plaza powiększa ofertę dla najmłodszych

RZESZOW. CH Plaza ma nowego najemcę. Do portfolio dołączyła lokalna marka dzieciakowi.pl. Sklep oferuje gry oraz zabawki kreatywne i sensoryczne dla najmłodszych klientów.

Rzeszów

Ruszają miejskie fontanny

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się sezon fontannowy. Jako pierwszą uruchomiono fontannę na skwerze im. Kazimierza Górskiego, w pobliżu ratusza.

Reklama