Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Wybrano zarząd Społecznej Rady Kultury. Na czele Ilona Dusza - Kowalska

Dodano: 21.04.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
RZESZÓW. Społeczna Rada Kultury działająca przy prezydencie miasta Rzeszowa rozpoczyna działalność. Wybrano 9 osobowy zarząd, na którego czele stanęła Ilona Dusza - Kowalska.

Spotkanie kandydatów na członków zarządu rady odbyło się w środę. Spośród 13 osób wybrano do niego 9, a następnie spośród nich ścisłe, trzyosobowe prezydium. Na jego czele stanie Ilona Dusza – Kowalska. Wiceprzewodniczącym rady będzie Bartłomiej Skubisz, a sekretarzem Aneta Adamska – Szukała.

W składzie zarządu znaleźli się również: Leszek Kuchniak, Beata Kuman, Krystyna Lenkowska, Barbara Olearka, Piotr Woroniec oraz Robert Wróbel.

- W Rzeszowie w dziedzinie kultury dzieje się bardzo dużo, mamy mnóstwo imprez i wydarzeń. Liczę, że dzięki współpracy z radą nasze działania będą jeszcze lepsze i uda nam się stworzyć kalendarz niepowtarzalnych wydarzeń. Gratuluję członkom zarządu i bardzo się cieszę, że udało się go wybrać tak sprawnie – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, której podlega kultura.
Reklama
-Wszyscy zebraliśmy się tutaj aby wznieść się poza dziedziny, które reprezentujemy i wspólnie działać na rzecz całej kultury w Rzeszowie. Dobrze się rozumiemy i chcemy pomóc wypracować wieloletnią strategię kultury dla miasta -powiedział Bartłomiej Skubisz.

Społeczna Rada Kultury to kolejne ciało złożone ze społeczników, których zadaniem będzie współpraca w władzami miasta w dziedzinach, które reprezentują. Wcześniej w Rzeszowie utworzono Rzeszowską Radę Kobiet oraz Społeczną Radę Sportu. Powołanie społecznych rad wpisuje się w model zarządzania Rzeszowem jaki przyjął prezydent Konrad Fijołek. Jego celem jest budowa społeczeństwa obywatelskiego, mającego szeroki wpływ na to, co dzieje się w mieście.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kto przyozdobi w tym roku Rzeszów na Święta?

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie oświetlenia świątecznego w Rzeszowie. Poszukiwana jest firma, która podejmie się tego zadania i ozdobi miasto w okresie bożonarodzeniowym.

Rzeszów

Oto koncepcja nowego dworca PKS w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Projekt przygotowała pracownia MWM Architekci.

Rzeszów

Gala Biznesu 2021 już 27 października w G2A Arena

RZESZÓW. Wielkimi krokami zbliża się uroczysta Gala, jubileuszowej XX edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”. 

Rzeszów

Jesienna edycja Wampiriady w Rzeszowie. Studenci zachęcają do oddawania krwi

RZESZÓW. 25 października na terenie Kampusu UR odbędzie się kolejna rzeszowska edycja Wampiriady, akcji promującej krwiodawstwo.

Rzeszów

Nowa fabryka w Parku Naukowo-Technologicznym "Rzeszów-Dworzysko"

RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.

Rzeszów

Na os. Nowe Miasto powstanie nowy dom kultury?

RZESZÓW. W ostatnim czasie pojawił się temat budowy nowego domu kultury na osiedlu Nowe Miasto. Kwestię podjął w swojej interpelacji Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Marcin Fijołek.

Rzeszów

Trwają prace przeciwpowodziowe na Strugu w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszyły prace związane z zabezpieczeniem i regulacją rzeki Strug. 

Rzeszów

Jesienne porządki nad Wisłokiem. Pół tony śmieci w kilka godzin

RZESZÓW. Pół tony śmieci zniknęło z brzegów Wisłoka w centrum Rzeszowa i to zaledwie w kilka godzin. To efekt działań prowadzonych w ramach akcji #WodyToNieŚmietnik, która odbyła się 7 października.

Reklama