Rzeszów - Sobota, 14.02.2026
Reklama

Wyjątkowa szopka bożonarodzeniowa w Kielanówce [ZDJĘCIA]

Dodano: 17.01.2024 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
KIELANÓWLA.  W parafii p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej w Kielanówce koło Rzeszowa, znajduje się wyjątkowa, ruchoma szopka bożonarodzeniowa, która od wielu lat wzbudza podziw wśród odwiedzających. Mamy dla Was kilka zdjęć tego wyjątkowego dzieła autorstwa Augustyna Inglota, mieszkańca Kielanówki.    

Szopka wykonywana jest już od ponad 20 lat. Co roku wzbogacana jest o kolejne elementy. Augustyn Inglot, twórca dzieła, stara się, aby szopka wyposażona była zarówno w stare, jak i nowe elementy.
Szopka, oprócz motywów ewangelicznych, zawiera również wiele współczesnych obiektów, w tym akcenty rzeszowskie, np. ratusz, lotnisko w Jasionce czy most Mazowieckiego.

Znajdziemy tu również sceny z życia wiejskiego: pasące się krowy, kowali, rolników pracujących w polu czy kaczki pływające w stawie.

Niezwykła szopka zajmuje całe prezbiterium oraz boczną nawę w kościele. Jest oświetlona i posiada wiele ruchomych elementów.

Szopka dostępna jest dla zwiedzających do 2 lutego: od poniedziałku do soboty w godz. 15.00 - 18.00 (Msza o 17.00) oraz w niedzielę i święta w godz. 9:00 – 18:00.

Więcej zdjęć znajdziecie w naszym serwisie FOTO.resinet.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzień Otwarty Game Over Cycles. W programie m.in. jazdy testowe, wystawa starych aut i premiera GOC Wear

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 23 kwietnia, w salonach firmy Game Over Cycles (GOC)  przy ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie odbędzie się Dzień Otwarty.

Rzeszów

W sobotę sprint rowerowy w Rzeszowie. Zamkną fragment ul. Hetmańskiej

RZESZÓW. Ulica Hetmańska na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Lenartowicza będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Rzeszów

Ulica Findysza będzie oświetlona

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku około 360-metrowy fragment ulicy Findysza na osiedlu Słocina zostanie oświetlony. Miasto poszukuje wykonawcy.

Rzeszów

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich i Dąbrowskiego. Sprawca miał ponad 3 promile

RZESZÓW. Mężczyzna został zatrzymany przez pełniących służbę żołnierzy.

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Kultury. Na czele Ilona Dusza - Kowalska

RZESZÓW. Społeczna Rada Kultury działająca przy prezydencie miasta Rzeszowa rozpoczyna działalność. Wybrano 9 osobowy zarząd, na którego czele stanęła Ilona Dusza - Kowalska.

Rzeszów

Ruszyła rekrutacja na studia w WSIiZ

RZESZÓW. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, rozpoczęła się rekrutacja na studia I i II stopnia w roku akademickim 2022/23. Zgłoszenia potrwają do końca lipca.

Rzeszów

Kolejne wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Prawie pół miliona złotych otrzymały kolejne organizacje pozarządowe na realizację zadań w Rzeszowie. Z zadań tych skorzysta ponad 10 tys. uczestników.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy parku wodnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Podpisano umowę na opracowanie studium wykonalności dla zadania „Budowa parku wodnego w Rzeszowie. 

Reklama