Rzeszów - Czwartek, 02.07.2026
Reklama

Wymiana ciepłociągu na al. Batalionów Chłopskich. Utrudnienia i zmiany w organizacji w ruchu

Dodano: 29.06.2026 r. / Redakcja

Al. Batalionów Chłopskich / Archiwum RESinet.pl
Al. Batalionów Chłopskich / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Od poniedziałku 29 czerwca kierowców poruszających się al. Batalionów Chłopskich w Rzeszowie czekają utrudnienia. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczyna wymianę sieci ciepłowniczej podwieszonej pod kładką dla pieszych, a prace potrwają aż do 14 sierpnia. W tym czasie organizacja ruchu pod kładką będzie się kilkukrotnie zmieniać.

Zadanie realizowane przez MPEC polega ona na wymianie ciepłociągu biegnącego pod kładką dla pieszych nad aleją Batalionów Chłopskich. Stara sieć zostanie zdemontowana, a w jej miejsce zamontowany będzie nowy ciepłociąg wykonany w technologii rur preizolowanych.

Zmiana organizacji ruchu

Pierwsze zmiany pojawią się już w poniedziałek 29 czerwca, wraz z rozpoczęciem prac przygotowawczych. Od tego dnia do 3 lipca samochody będą poruszać się w obydwu kierunkach wyłącznie skrajnymi pasami alei. Ruch zostanie zawężony do jednego pasa w każdym kierunku, a wykonawca skupi się wówczas na budowie tymczasowych pasów jazdy z płyt betonowych.


Najpoważniejszy etap przypadnie na okres od 4 lipca do 4 sierpnia. Wtedy ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się tylko jedną nitką al. Batalionów Chłopskich — po jednym pasie w każdą stronę, częściowo po tymczasowym pasie z płyt betonowych. Co istotne, w miarę postępu prac zmieniane będą strony alei dostępne dla kierowców, dlatego MPEC apeluje o uważne obserwowanie czasowej organizacji ruchu pod kładką.

W ramach tego etapu w dniach 4–14 lipca zdemontowana zostanie stara sieć ciepłownicza, a w dniach 27 lipca – 4 sierpnia zamontowany będzie nowy ciepłociąg.

Reklama

Ostatni etap, czyli prace końcowe, zaplanowano na 5–14 sierpnia. Obowiązywać będzie wówczas taka sama organizacja ruchu jak na początku — samochody ponownie skorzystają ze skrajnych pasów, a wykonawca zajmie się demontażem tymczasowych pasów z płyt betonowych. Po 14 sierpnia na al. Batalionów Chłopskich przywrócona zostanie tradycyjna organizacja ruchu.

Wymiana sieci ciepłowniczej pod kładką al. Batalionów Chłopskich — harmonogram prac:

  • 29 VI – 3 VII — prace przygotowawcze
  • 4 – 9 VII — wariant nr 1 (prace MPEC)
  • 9 – 14 VII — wariant nr 2 (prace MPEC)
  • 14 – 24 VII — prace remontowe (MZD)
  • 27 – 29 VII — wariant nr 2 (prace MPEC)
  • 30 VII – 4 VIII — wariant nr 1 (prace MPEC)
  • 5 – 14 VIII — prace końcowe

Remont kładki i ruch pieszych

Przy okazji wymiany ciepłociągu wykonane zostaną także prace remontowe i konserwacyjne metalowych elementów konstrukcji kładki dla pieszych. Przeprowadzi je Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie w dniach 14–24 lipca. Dzięki nim kładka zostanie odnowiona i odmalowana.

Podczas trwania wszystkich prac — zarówno związanych z wymianą ciepłociągu, jak i remontem kładki — przejście pozostanie dostępne dla pieszych. Mogą wystąpić jedynie krótkotrwałe wstrzymania ruchu, podyktowane względami bezpieczeństwa.

MPEC zwraca się do mieszkańców i kierowców z prośbą o cierpliwość oraz zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac, deklarując, że dołoży wszelkich starań, aby zminimalizować niedogodności dla rzeszowian.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz zwiększa środki finansowe przeznaczone na organizację Dni Osiedli

RZESZÓW. Docelowo kwota 9 tys. zł zostanie zwiększona do 12 tys. zł.

Rzeszów

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

RZESZÓW. kto zostanie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej?

Rzeszów

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 17 na al. Powstańców Warszawy, na wysokości kina Helios i stacji paliw Valdi.

Rzeszów

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zadecydują o wprowadzeniu dwóch nowych stref płatnego parkowania oraz o powiększeniu obowiązujących opłat za postój w danej strefie.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem

RZESZÓW. Zakończyły się prace realizowane w ramach projektu motoszybowca AOS H2. 

Rzeszów

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

RZESZÓW. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy.

Rzeszów

Mistrzowie Polski ogrywają siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3.

Rzeszów

Od 1 marca zawieszone kursy dwóch linii autobusowych

RZESZÓW. Chodzi o linie nr 14 i nr 60.

Reklama