Rzeszów - Środa, 12.11.2025
Reklama

Wypadek na al. Sikorskiego. Samochód potrącił kobietę na hulajnodze

Dodano: 26.04.2023 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. 39-letnia kobieta jadąca hulajnogą została potrącona przez samochód. Ranna kobieta trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 11:00 na ścieżce rowerowej przy ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Jak ustalili pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, 39-letni mieszkaniec Rzeszowa, wyjeżdżając z posesji, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu hulajnodze, którą kierowała 39-letnia kobieta. Podczas zderzenia kobieta doznała obrażeń ciała i karetką pogotowia została przewieziona do szpitala.

Zarówno kierowca samochodu jak i kierująca hulajnogą byli trzeźwi.

Policjanci apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego i przypominają obowiązujące zasady poruszania się po drodze hulajnogą elektryczną,
Reklama
Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący hulajnogą musi jechać drogą dla rowerów bądź pasem ruchu dla rowerów z prędkością do 20 km/h jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Jeżeli takich pasów nie ma, trzeba jechać ulicą – w przypadku, gdy obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 30 km/h. Jazda elektryczną hulajnogą po chodniku to wyjątek. Jest możliwa tylko, gdy brakuje „ścieżek”, a ruch pojazdów na ulicy jest dozwolony z prędkością wyższą niż 30 km/h. W takiej sytuacji jadąc po chodniku należy ustępować pierwszeństwa pieszym i jechać z prędkością zbliżoną do tempa pieszych.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszył przetarg na koncepcje całorocznego stoku narciarskiego w Matysówce

RZESZÓW. Przybliżona długość stoku miałaby wynosić 1173 m.

Rzeszów

Czy woda na Żwirowni nadaje się do kąpieli?

RZESZÓW. Stwierdzono przydatność wody do kąpieli.

Rzeszów

Straż Miejska w Rzeszowie przejmie dwa samochody od Urzędu Miasta

RZESZÓW. Przekazanie związane jest z zakupem przez Ratusz dwóch nowych samochodów elektrycznych.

Rzeszów

Wolne miejska na wakacyjne półkolonie dla dzieci w Rzeszowskim Domu Kultury

RZESZÓW. Zajęcia organizowane będą od 1 lipca do 2 sierpnia 2019 roku.

Rzeszów

„Żyjemy jak za króla Ćwieczka”. Przedstawiciele Malawy, Racławówki i Pogwizdowa Nowego ws. przyłączenia do Rzeszowa

RZESZÓW. W Ratuszu odbyło się spotkanie, na którym poruszono temat przyłączenia trzech sołectw do Rzeszowa.

Rzeszów

Pierwsi pasażerowie z przystanku Rzeszów Zachodni skorzystają już 9 czerwca

RZESZÓW. Projekt współfinansowany z POIiŚ  wart jest 205 mln zł netto.

Rzeszów

W niedzielę dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Nadmiar chloru z wody, który będzie utrzymywał się do dnia następnego, można usunąć przez jej odstanie lub przegotowanie.

Rzeszów

O polityce i biznesie w Jasionce

RZESZÓW. Ideą przyświecającą forum jest zbliżenie państw Bałkanów Zachodnich do Unii Europejskiej.

Reklama