Rzeszów - Wtorek, 24.06.2025
Reklama

Wyremontowano schody na osiedlu Piastów w Rzeszowie

Dodano: /

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Ponad 300 tys. zł wydało miasto na odnowienie schodów , które prowadzą z osiedla Piastów w kierunku ul. Hetmańskiej. Niestety ich stan techniczny nie był najlepszy, dlatego też wymagały czasowego wyłączenia z użytkowania i przeprowadzenia kompleksowego remontu.

Wybrany w przetargu wykonawca musiał wykonać dokumentację projektową remontu a następnie w oparciu o nią zadanie zrealizować.

Pierwsze prace polegały na rozbiórce uszkodzonych elementów oraz nawierzchni żelbetowych schodów. Dalsze to m.in. odtworzenie uszkodzonych elementów, montaż i naprawa nawierzchni schodów, łącznie z zastosowaniem powierzchni antypoślizgowej. Ponadto oczyszczone i naprawione zostały stalowe barierki, powierzchnię konstrukcji zabezpieczono powłokami antygraffiti. Prace zostały już zakończone, a obiekt udostępniony mieszkańcom.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zderzenie ciężarówki z osobówką na al. 9 Dywizji Piechoty

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. 9 Dywizji Piechoty doszło do zderzenia ciężarowego volvo z seatem. 30-letnia kierująca samochodem osobowym trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami dwóch osiedli: Staromieście i 1000-lecia.

Rzeszów

Przerwa w działaniu psich parków w Rzeszowie

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku nieczynne będą psie parki na kilku rzeszowskich osiedlach. Przerwa techniczna zostanie wykorzystana na rekultywację terenu.

Rzeszów

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej

RZESZÓW. Na przejeździe kolejowym, znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej, zamontowane zostaną rogatki. Przebudowane zostanie także samo skrzyżowanie.

Rzeszów

Pędził 136 km/h w terenie zabudowanym. Dostał mandat 2600 zł i 20 punktów

RZESZÓW. Zaledwie kilka miesięcy cieszył się prawem jazdy 18-letni kierowca, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 86 km/h.

Rzeszów

Ogród Jordanowski w centrum Rzeszowa odnowiony [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyły się prace przy rewitalizacji Ogrodu Jordanowskiego w rejonie ulic Reformackiej i Unii Lubelskiej. Obiekt jest już otwarty.

Rzeszów

Karpacka Majówka w Rzeszowie. Jarmark, Święto Paniagi i Karpaty na Widelcu

RZESZÓW. To będzie wyjątkowa, pełna dobrej muzyki i smacznego jedzenia majówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Najlepszy luty w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 58,6 tys. pasażerów skorzystało z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka w ubiegłym miesiącu. To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 12 procent od dotychczasowego rekordu z 2019 roku.

Reklama