Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Wyścig Narodów. Kolarze przejadą przez powiat rzeszowski, utrudnienia w ruchu

Dodano: /

fot. Tomasz Śmietana / Materiały prasowe
fot. Tomasz Śmietana / Materiały prasowe

W środę, 14 maja 2025 r. na terenie powiatu rzeszowskiego odbędzie się I etap wyścigu kolarskiego „Orlen Wyścig Narodów”. Kolarze przejadą m.in. przez Chmielnik, Hyżne i Błażową. Wystąpią utrudnienia w ruchu.

W dniach 14–17 maja 2025 roku odbędzie się kolejna edycja Orlen Wyścigu Narodów — prestiżowej rywalizacji kolarskiej dla zawodników reprezentujących swoje kraje. Wydarzenie jest integralną częścią cyklu Pucharu Narodów UCI dla kategorii U23.

Wyścig składał się będzie z czterech etapów: I Łańcut - Jasło, II Jarosław - Hotel Arłamów, III Ustrzyki Dolne - Hotel Arłamów, Lesko - Hotel Arłamów. Na trasie, która przejadą kolarze, będą występowały utrudnienia w ruchu. W powiecie rzeszowskim przejazd odbędzie się m.in. przez Chmielnik, Hyżne i Błażową.

Reklama


Mapa I etapu Orlen Wyścigu Narodów / Materiały prasowe organizatora

Orlen Wyścig Narodów rozpocznie się 14 maja o godz. 12:40 w Łańcucie. Przejazd drogami powiatu rzeszowskiego przewidywany jest w godz. 13.10 – 14.00. Zawodnicy przejadą trasą: Błędowa Tyczyńska, Zabratówka, Wólka Hyżneńska, Dylągówka, następnie drogą powiatową 1421R do miejscowości Błażowa ul. Markiewicza, gdzie wyścig skręca w lewo na drogę 1422R ul. Armii Krajowej, następnie prosto ul. 3- go Maja do końca miejscowości, gdzie wyścig skręca w prawo w kierunku miejscowości Kąkolówka - do końca powiatu rzeszowskiego w Ujazdach.

Policjanci apelują o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy zabezpieczających wyścig.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uszkodził cztery auta w centrum Rzeszowa. Miało blisko 1,6 promila

RZESZÓW. 20-letni mieszkaniec Rzeszowa uszkodził cztery pojazdy, zaparkowane na jednym z parkingów w centrum miasta. Okazało się, że miał prawie 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Przy dwudziestu rzeszowskich ulicach pojawiły się nowe latarnie

RZESZÓW. Blisko 160 tys. zł kosztował montaż nowego oświetlenia przy dwudziestu rzeszowskich ulicach. Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania pn.: „Poprawa infrastruktury oświetleniowej na terenie miasta Rzeszowa”.

Rzeszów

ZOBACZ. 33. Finał WOŚP w Rzeszowie na zdjęciach

RZESZÓW. Korowód wolontariuszy, pokazy sprzętu służb, występy artystyczne, koncerty, prezentacje firm i wiele więcej - zobacz co działo się na rzeszowskim Rynku w ramach 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy w Rzeszowie na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie parku kieszonkowego na osiedlu Nowe Miasto. Jak słyszymy w ratuszu, pozostał jeszcze montaż dużego urządzenia zabawowego, które zostało zamówione za granicą.

Rzeszów

Zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego z Paderewskiego w Rzeszowie. 1 osoba ranna

RZESZÓW. Przed godz. 13:30 na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego z Paderewskiego, doszło do zderzenia dwóch samochodów. Kierowca jednego z nich trafił do szpitala. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Znów drogo! Otwarto oferty w drugim przetargu na projekt przebudowy ronda Pobitno

RZESZÓW. Miasto po raz kolejny próbuje znaleźć firmę, która opracuje dokumentację na przebudowę Ronda Pobitno. Zgodnie z założeniem, ma tam powstać rondo turbinowe. Niestety, proponowana przez wykonawcę kwota, znacznie przekracza środki zarezerwowane...

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nową Biedronkę

RZESZÓW. Na osiedlu Drabinianka otwarto nowy sklep sieci Biedronka. Jest to już 23. punkt tej popularnej marki w naszym mieście. W całej Polsce jest ich ponad 3600.

Rzeszów

Rejs po Wisłoku i piknik na miejskiej plaży z Prezydentem Rzeszowa na licytacji WOŚP

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek wystawił dwie aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wylicytować można m.in. wspólny rejs po Wisłoku i piknik na terenie miejskiej plaży.

Reklama