Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Wyścig Narodów. Kolarze przejadą przez powiat rzeszowski, utrudnienia w ruchu

Dodano: 14.05.2025 r. / Redakcja

fot. Tomasz Śmietana / Materiały prasowe
fot. Tomasz Śmietana / Materiały prasowe

W środę, 14 maja 2025 r. na terenie powiatu rzeszowskiego odbędzie się I etap wyścigu kolarskiego „Orlen Wyścig Narodów”. Kolarze przejadą m.in. przez Chmielnik, Hyżne i Błażową. Wystąpią utrudnienia w ruchu.

W dniach 14–17 maja 2025 roku odbędzie się kolejna edycja Orlen Wyścigu Narodów — prestiżowej rywalizacji kolarskiej dla zawodników reprezentujących swoje kraje. Wydarzenie jest integralną częścią cyklu Pucharu Narodów UCI dla kategorii U23.

Wyścig składał się będzie z czterech etapów: I Łańcut - Jasło, II Jarosław - Hotel Arłamów, III Ustrzyki Dolne - Hotel Arłamów, Lesko - Hotel Arłamów. Na trasie, która przejadą kolarze, będą występowały utrudnienia w ruchu. W powiecie rzeszowskim przejazd odbędzie się m.in. przez Chmielnik, Hyżne i Błażową.

Reklama


Mapa I etapu Orlen Wyścigu Narodów / Materiały prasowe organizatora

Orlen Wyścig Narodów rozpocznie się 14 maja o godz. 12:40 w Łańcucie. Przejazd drogami powiatu rzeszowskiego przewidywany jest w godz. 13.10 – 14.00. Zawodnicy przejadą trasą: Błędowa Tyczyńska, Zabratówka, Wólka Hyżneńska, Dylągówka, następnie drogą powiatową 1421R do miejscowości Błażowa ul. Markiewicza, gdzie wyścig skręca w lewo na drogę 1422R ul. Armii Krajowej, następnie prosto ul. 3- go Maja do końca miejscowości, gdzie wyścig skręca w prawo w kierunku miejscowości Kąkolówka - do końca powiatu rzeszowskiego w Ujazdach.

Policjanci apelują o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy zabezpieczających wyścig.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowy żłobek i przedszkole [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ponad 350 maluchów rozpoczęło dziś zajęcia w nowym żłobku i przedszkolu, które powstały przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie. Obydwie inwestycje kosztowały łącznie ponad 17 mln zł.

Rzeszów

Wjechała hulajnogą w wózek inwalidzki

RZESZÓW. Do nietypowego wypadku doszło wczoraj na ulicy Cieplińskiego w Rzeszowie. 20-latka poruszająca się hulajnogą elektryczną, wjechała w wózek inwalidzki, na którym siedział 18-latek. Obydwoje uczestnicy zdarzenia trafili pod opiekę medyczną.

Rzeszów

14-latek porażony prądem. Wspiął się na słup wysokiego napięcia

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj wieczorem w Racławówce. 14-latek wszedł na słup energetyczny i został porażony prądem. Chłopak z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Rzeszów

99 projektów zgłoszono do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

RZESZÓW. Głosowanie rozpocznie się 10 września i potrwa do 8 października 2021 r. 

Rzeszów

Rolnicy zakończyli protest. Nie ma już utrudnień w ruchu

RZESZÓW. Zakończył się 24-godzinny protest rolników w Rzeszowie. Jak informuje rzeszowska Policja „Mimo utrudnień w ruchu, protest przebiegał spokojnie”.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 73-letnia kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej. Ranna piesza trafiła do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarła.

Rzeszów

"Tour de Konstytucja" na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W środę, 25 sierpnia 2021 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się spotkanie w ramach projektu pn. „Tour de Konstytucja PL”. Do Rzeszowa przyjadą m.in. prof. Ewa Łętowska, prof. Adam Bodnar, sędzia...

Rzeszów

Traktory na rondzie Pobitno. Ruszył protest rolników [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Kilkanaście ciągników blokuje rondo Pobitno w Rzeszowie. Ruszył 24-godzinny protest rolników.

Reklama