Rzeszów - Środa, 31.12.2025
Reklama

Wystartowały loty z Jasionki do Edynburga

Dodano: 29.10.2025 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe Ryanair / Pixabay
fot. Materiały prasowe Ryanair / Pixabay

RZESZÓW. Ryanair uruchomił bezpośrednie połączenie z podrzeszowskiego lotniska do Edynburga. 27 października odleciał pierwszy samolot.

Stolica Szkocji to już dziesiąty kierunek oferowany przez irlandzkiego przewoźnika z lotniska w Jasionce. Dotychczasowa siatka połączeń obejmuje takie destynacje jak: Dublin, Londyn (Stansted i Luton), Manchester, Mediolan, Zadar, Alicante, Bristou oraz Malta.

Loty do Edynburga będą obsługiwane dwa razy w tygodniu - w poniedziałki o godz. 6:00 (przylot do Rzeszowa o 9:50) oraz w piątki o 6:35 (przylot o 10:25). Rejsy powrotne z Jasionki zaplanowano odpowiednio na godz. 10:15 i 10:50, z przylotami do szkockiej stolicy po dwóch godzinach lotu.

Reklama

- Cieszymy się, że zaprzyjaźniony przewoźnik, Ryanair, zdecydował się na uruchomienie połączenia do Edynburga. To trasa, na którą czekało wielu pasażerów z naszego regionu. Wznowienie tych lotów to kolejny ważny krok w rozwoju naszej siatki połączeń - podkreśla Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.


fot. Biuro Prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka

- Połączenie na trasie Rzeszów-Edynburg dodatkowo wzmocni pozycję naszego lotniska jako ważnego węzła komunikacyjnego w regionie. Cieszę się, że Ryanair konsekwentnie rozwija swoją obecność na podkarpackim lotnisku. To szansa dla mieszkańców regionu, ale też impuls dla lokalnej gospodarki i turystyki - mówi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów stawia na rekreację i sport

RZESZÓW. Edukacyjny sad, bieżnia i pumptrack, to kolejne z kilkudziesięciu miejskich inwestycji w sport i rekreację, które powstaną w tym roku w naszym mieście.

Rzeszów

W sobotę Ultramaraton Podkarpacki. Około 300 zawodników pobiegnie wokół Rzeszowa

RZESZÓW. Będą rywalizować na trasach o długości 30, 50, 70 i 115 km.

Rzeszów

Nowe wiaty przystankowe i przebudowa zatok w Rzeszowie

RZESZÓW. Przy rzeszowskich ulicach zamontowanych zostanie kolejnych 77 nowych wiat przystankowych. Przebudowanych zostanie także część zatok autobusowych.

Rzeszów

Posadzą blisko 1300 nowych drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Będą to m.in.: lipy drobnolistne, dęby szypułkowe, tulipanowce amerykańskie i platany klonolistne.

Rzeszów

Dziś utrudnienia w ruchu. Przez ulice Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód wyruszy około godz. 16:30 z Rynku i przejdzie ulicami Rzeszowa na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej. Część ulic zostanie całkowicie zamknięta.

Rzeszów

"Rowerowy Maj" w Rzeszowie. Uczniowie dbają o środowisko i walczą o nagrody

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia dołączyła do tegorocznej edycji kampanii „Rowerowy Maj”. Jej celem jest promocja ekologicznego transportu, a korzystanie z rowerów, hulajnóg, czy deskorolek będzie nagradzane. 

Rzeszów

Nowe, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej dla Rzeszowa

RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się wkrótce o 14 nowych autobusów gazowych i elektrycznych. Pojazdy dostarczą Autosan z Sanoka i Solaris z Bolechowa.

Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Od środy, 4 maja zmianie ulegną rozkłady jazdy autobusów linii 0A, 0B, 18, 19, 39, 44, 53, N1, N2, N3 kursujących ulicą Grottgera i Pl. Kilińskiego.

Reklama