Rzeszów - Wtorek, 20.05.2025
Reklama

Wyszukiwarka połączeń komunikacji miejskiej w Google Maps uwzględni Rzeszów?

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W poruszaniu się po mieście pomoże Google Maps? Ratusz zapewnia, że usługa zostanie wprowadzona w przyszłym roku.

Już od jakiegoś czasu największe miasta świata oraz Polski ułatwiają życie turystów, poprzez uwzględnienie połączeń komunikacji miejski w wyszukiwarce lokalizacji na Google Maps.

Przykładowo, jeżeli jesteśmy pierwszy raz w Krakowie i chcemy się dostać ze stacji Kraków Płaszów do Teatru im. Juliusza Słowackiego, a nie do końca wiemy jak poruszać się po mieście, naszym pierwszym odruchem jest odszukanie żądanej trasy na Google Maps.

Po wpisaniu określonych lokalizacji okazuje się, że poza czasem przejścia lub przejazdu pojawia się opcja uwzględniające komunikację miejską, która informuje, że najlepszym dla nas wyjściem będzie skorzystanie z linii 107, 169 itd. W Rzeszowie póki co takiej funkcji brak, jednak jak informuje ratusz, ta sytuacja ma ulec zmianie.
Reklama
„Faktycznie od nowego roku planujemy wdrożenie tej opcji. Musimy tylko przygotować wszystkie potrzebne dokumenty. Prawdopodobnie na początku przyszłego roku ta usługa będzie dostępna” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dębickiej. 1 osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Doszło tam do zderzenia skody z dacią. 
 

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody

RZESZÓW. Dziś (3.02) na nowej pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Zawody potrwają do niedzieli. Weźmie w nich udział ścisła krajowa czołówka zawodników.

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż maszyny TBM, która wydrąży tunel na S19 Rzeszów - Babica

RZESZÓW/BABICA. Wszystkie elementy maszyny TBM są już na placu budowy. 

Rzeszów

W 14 min. z centrum Rzeszowa na lotnisko w Jasionce. Trwa budowa nowej linii kolejowej

RZESZÓW. Inwestycja realizowana jest w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Cała branża ślubna w jednym miejscu! W niedzielę Targi Ślubne w Rzeszowie

RZESZÓW. Porady specjalistów, najnowsze kolekcje i trendy, różnorodność ofert oraz możliwość bezpośrednich rozmów z wystawcami – to wszystko czeka na przyszłe pary młode już w najbliższą niedzielę (5 lutego) w hali Podpromie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Woli Rafałowskiej. Interweniował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 47-letni kierowca citroena, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery energochłonne i betonowy przepust. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Latem znów polecimy z Rzeszowa do Gdańska. Ruszyła sprzedaż biletów

RZESZÓW. Połączenie będzie realizowane od 2 czerwca do 5 września 2023, dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Radni nadali nazwę okrągłej kładce nad al. Piłsudskiego

RZESZÓW. Żartobliwie mówi się o niej „Aureola Ferenca”, od 31 stycznia ma już jednak  oficjalną nazwę im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mowa o „słynnej” okrągłej kładce nad al. Piłsudskiego.

Reklama