Rzeszów - Piątek, 07.11.2025
Reklama

Wzmożone kontrole Policji w sklepach, urzędach i autobusach MPK

Dodano: 08.10.2021 r.

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. Będzie więcej policjantów w placówkach handlowych, urzędach i środkach komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze będą sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń.

W związku ze wzrostem liczy zakażeń koronawirusem oraz nieprzestrzeganiem przez mieszkańców obowiązujących obostrzeń, rzeszowscy policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole i przypominać mieszańcom o obowiązujących zasadach i ograniczeniach w życiu społecznym.

Funkcjonariusze będą przede wszystkim zwracać uwagę na obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Jak zauważa Policja, część osób świadomie ignoruje ten nakaz i nie zasłania ust i nosa w miejscach publicznych. Wzmożone kontrole będą przeprowadzane w galeriach i punktach handlowych, urzędach oraz w środkach transportu miejskiego.

Policja przypomina, że niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa jest wykroczeniem, za które policjant może ukarać mandatem w wysokości do 500 zł. Również osoby bez poprawnie założonej maseczki mogą zostać ukarane mandatem.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zakończył się kolejny etap przebudowy ul. Matysowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Matysowskiej wybudowano ok. 300 metrów chodnika, kanalizację deszczową oraz oświetlenie. Droga została poszerzona do 7 m.

Rzeszów

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Na początku przyszłego tygodnia zostanie wprowadzona kolejna zmiana do istniejącej tymczasowej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rośnie nowa część szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. W nowej części znajdą się m.in. 12 sal lekcyjnych, sala komputerowa, dwie świetlice i biblioteka z czytelnią. Na jakim etapie są prace?

Rzeszów

Rusza kolejny etap odmulania rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Podpisano umowę na realizację kolejnego etapu odmulania rzeszowskiego zalewu. Będzie to kontynuacja działań mających na celu „przywrócenie zbiornikowi jego pełnej funkcjonalności, poprawę bezpieczeństwa powodziowego oraz zwiększenie jego znaczenia przyrodniczo-rekreacyjnego”.

Rzeszów

Rozbudowa rzeszowskiego „Elektronika” na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace wykończeniowe przy rozbudowie Zespołu Szkół Elektronicznych na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Roboty obejmują budowę nowej części szkoły oraz remont istniejącego budynku.

Rzeszów

34. Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów

RZESZÓW. W dniach 7 - 9 sierpnia 2025 roku, na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, odbędzie się Marma 34. Rajd Rzeszowski. Trasa rajdu będzie przebiegała ulicami Rzeszowa, drogami gminy Boguchwała i gminy...

Rzeszów

Postęp prac na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Trwa budowa drogi, połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jej koszt ponad 44 mln zł. Prace mają zakończyć się grudniu tego roku. Wiemy na jakim etapie jest realizacja inwestycji.

Reklama