Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

Wzrośnie liczba lotów z Rzeszowa do Monachium. Pierwsze samoloty wystartują już 31 marca

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W letnim rozkładzie połączeń 2019 Lufthansa zwiększa liczbę rejsów na trasie Rzeszów-Monachium. Liczba rejsów wzrośnie do 14 tygodniowo.

Od 31 marca samoloty z Podkarpacia do stolicy Bawarii będą odlatywać o godzinie 06:15 i 13:20 każdego dnia. Pasażerowie zyskają również nową możliwość przylotu do Rzeszowa codziennym wieczornym rejsem z Monachium o godzinie 21:35. W rozkładzie rejsów w sezonie letnim 2019 liczba połączeń cotygodniowych połączeń wzrośnie do 14. Będą się one odbywać według rozkładu:
 
  • LH1607 Rzeszów 6:15 – 7:40 Monachium (codziennie)
  • LH1618 Monachium 11:20 - 12:45 Rzeszów (codziennie)
  • LH1619 Rzeszów 13:20 – 14:25 Monachium (codziennie)
  • LH1606 Monachium 21:35 – 23:00 Rzeszów (codziennie)

Na wszystkich rejsach na trasie Rzeszów-Monachium latać będą samoloty Canadair RJ 900. Ryzyko opóźnienia rejsu lub odwołania go ze względu na warunki pogodowe zminimalizuje fakt, że na pasażerów lecących rano do Monachium będzie czekać samolot obsługujący wieczorny rejs do Rzeszowa poprzedniego dnia.

Nowe połączenia mają zaspokoić rosnące potrzeby pasażerów. Poranny rejs z Rzeszowa ma usprawnić przesiadkę w monachijskim hubie Lufthansy. Pasażerowie będą mogli wygodniej udać się w dalszą podróż do wielu miast zarówno w Europie jak i na całym świecie, takich jak: Dusseldorf, Zurych, Turyn oraz Nowy Jork, Chicago czy Hong Kong.

„Zwiększenie częstotliwości lotów między Rzeszowem a Monachium to dowód na to, że Lufthansa Group wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pasażerów we wszystkich regionach Polski. Od dawna jesteśmy obecni na polskim rynku, a na lotnisku w Rzeszowie działamy od 9 lat. Nowe rejsy ułatwią podróżnym z Podkarpacia dostęp do rozbudowanej siatki połączeń, które Lufthansa Group oferuje na monachijskim lotnisku” – mówi Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.
Reklama
Dostępność nowych połączeń otworzy przed pasażerami biznesowymi możliwość podróży i powrotu do Rzeszowa tego samego dnia. Ponadto program lojalnościowy Partner Plus Benefit (PPB) dla przedsiębiorstw każdej wielkości pozwala gromadzić punkty za odbyte rejsy, które można następnie wymieniać na bilety lotnicze, podwyższenie klasy podróży, vouchery na dostęp do Internetu na pokładzie samolotu i nagrody rzeczowe. Do 31 maja 2019 roku pasażerowie rejsów na trasie Rzeszów-Monachium zostaną nagrodzeni potrójną liczbą punktów. Oznacza to, że odbywając w tym okresie sześć takich podróży, bilet na kolejne połączenie firma otrzyma gratis.

„Cieszymy się z rozwoju współpracy z jedną z największych linii lotniczych na świecie. Dodatkowe rejsy i bardziej dogodne godziny operowania z pewnością przełożą się na wzrost liczby obsługiwanych pasażerów, szczególnie w segmencie biznesowym. To odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie rodzimych przedsiębiorców oraz zagranicznych inwestorów, których z każdym rokiem przybywa na Podkarpaciu. Szacujemy, że w tym roku z bezpośrednich lotów z Rzeszowa do Monachium skorzysta prawie 60 tysięcy pasażerów” - mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa żłobka i przedszkola na os. Przybyszówka za droga dla miasta?

RZESZÓW. Budynek, w którym znajdzie się żłobek i przedszkole ma powstać przy ul. Iwonickiej. Obiekt przyjmie 353 dzieci, jednak na dzień dzisiejszy przetarg na wykonanie inwestycji zostanie najprawdopodobniej unieważniony.

Rzeszów

Rektor UR odwołuje wydarzenia oraz zaleca kwarantannę domową

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek wydał kolejne oświadczenie w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją dotyczącą koronawirusa.

Rzeszów

Związek Gmin PKS ma nowoczesne zaplecze techniczne

Przy bazie PKS w Rzeszowie wybudowano halę zaplecza technicznego wraz z częścią biurowo - socjalną, o powierzchni ponad 1000 m.

Rzeszów

Europejskie Forum Rolnicze w Jasionce odwołane w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

​Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej zostało odwołane w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Organizatorzy wydali oświadczenie.

Rzeszów

Policjantka z Rzeszowa pomogła potrąconemu 12-latkowi

RZESZÓW. Będąca przed służbą policjantka z rzeszowskiej komendy udzieliła pomocy 12-letniemu chłopcu, który został potrącony przez samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Rzeszów

Butelkomaty zbyt kosztowne dla miasta

RZESZÓW. Powraca sprawa montażu w mieście automatów na zużyte butelki plastikowe. Tym razem głos w tej sprawie zabrała radna Prawa i Sprawiedliwości.

Rzeszów

Zakończono przebudowę letniego pałacu Lubomirskich

RZESZÓW. Trwające od ponad 5 lat prace konserwatorskie zostały zakończone. Letni pałac Lubomirskich przy al. Pod Kasztanami został ostatecznie odrestaurowany.

Rzeszów

Zmarła kobieta potrącona wczoraj na ul. Lubelskiej

RZESZÓW. Nie udało się uratować życia kobiety potrąconej wczoraj na przejściu dla pieszych na ul. Lubelskiej. Pomimo podjętych działań przez lekarzy, kobieta zmarła dziś w nocy w szpitalu.

Reklama