Rzeszów - Czwartek, 12.06.2025
Reklama

XXII Dzień Papieski w Rzeszowie. Kwesta uliczna, bieg papieski i wioska papieska

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Tegoroczna edycja Dnia Papieskiego odbędzie się pod hasłem „Blask Prawdy”.  Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla małych i dużych mieszkańców Rzeszowa.

16 października w Rzeszowie obchodzony będzie XXII Dzień Papieski. Tego dnia na ulicach Rzeszowa odbędzie się kwesta, podczas której zbierane będą pieniądze na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości, pochodzącej z ubogich rodzin. Zbiórka będzie również prowadzona 15 października.

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie Wioska Papieska, w której przygotowane zostaną  atrakcje i zabawy dla dzieci, młodzieży i rodzin, a także konkurs wiedzy o papieżu dla dzieci i młodszej młodzieży.
Przy Katedrze i wybranych kościołach będzie się odbywał kiermasz kremówek.

O godz. 11:30 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża św. przy ul. Krakowskiej odbędzie się msza św. z udziałem biskupa.

Obchody XXII Dnia Papieskiego w Rzeszowie poprzedzą liczne wydarzenia towarzyszące. Rozpocznie je Rzeszowska Procesja Różańcowa, która odbędzie się 2 października od godz. 15:00 przy krzyżu upamiętniającym ofiary komunizmu na Placu Śreniawitów w Rzeszowie. Uczestnicy procesji przejdą ul. Szopena, al. Lubomirskich, ul. 3 Maja i ul. Sokoła do Bazyliki Bernardynów, gdzie będzie sprawowana Msza św.

Od poniedziałku 10 października do soboty 15 października będzie odbywało pielgrzymowanie Rzeszowskim Szlakiem Świętych. Na trasie pielgrzymowania znajdują się miejsca związane z Janem Pawłem II i osobami, które beatyfikował. Są to: Ratusz Rzeszowski, Fara, Bazylika Bernardynów, kościół Saletynów, kościół przy ulicy 3 maja, kościół św. Krzyża, Krzyż Ofiar komunizmu, Katedra, kościół św.Jadwigi, kościół bł. Karoliny oraz kościół p.w. Jana Pawła II Wilkowyi. Pielgrzymowanie będzie się odbywało po nabożeństwie różańcowym w poszczególnych kościołach, około godz. 17-18.30.
Reklama
12 października w godz. 9:00 – 13:00 odbędzie się pielgrzymowanie dla szkół, które będzie miało formę gry miejskiej.

15 października w Parku Papieskim zorganizowany zostanie Bieg Papieski. Start o godz. 12:00.

Wszystkim wydarzeniom będą towarzyszyć stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i wolontariusze Dnia Papieskiego, którzy będą zaangażowani w zbiórkę publiczną na ulicach Rzeszowa.

Obchody Dnia Papieskiego ukazują osobę i dzieło św. Jana Pawła II młodemu pokoleniu, które nie miało już możliwości osobistego spotkania Świętego Papieża Polaka. Dzień Papieski obchodzony jest każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na terenie Politechniki Rzeszowskiej powstaje Uczelniane Archiwum

RZESZÓW. Rozpoczęto budowę budynku Uczelnianego Archiwum Politechniki Rzeszowskiej. Obiekt o wartości blisko 3,9 mln zł powstaje na terenie osiedla studenckiego. Ma być gotowy we wrześniu 2021 roku.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Szczecina pociągiem TLK Górski

RZESZÓW. W niedzielę 13 grudnia 2020 roku na tory po raz pierwszy wyjechał pociąg PKP Intercity nazwany na cześć Kazimierza Górskiego, który kursuje między Rzeszowem a Szczecinem.

Rzeszów

Od 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Trzy linie komunikacji miejskiej od nowego roku pojadą wg. nowego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Strabag przebuduje układ komunikacyjny w centrum Rzeszowa. Podpisano umowę

RZESZÓW. Podpisano umowę z firmą Strabag, na przebudowę układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Inwestycja ma być gotowa jesienią 2022 roku.

Rzeszów

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa za pijanym kierowcą

RZESZÓW. Policjanci drogówki ścigali kierowcę toyoty, który przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto największy na Podkarpaciu sklep z akwarystyką morską

RZESZÓW. Od 5 grudnia 2020r. funkcjonuje w Rzeszowie największy na podkarpaciu sklep Coral Land z akwarystyką morską oraz salon projektowy Aqua Salon.

Rzeszów

Czołowe zderzenie seatów w Mrowli. Kierująca cordobą miała niemal 2 promile

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło w Mrowli. Doszło tam do czołowego zderzenia seatów. Kierująca jednym z nich była nietrzeźwa.

Reklama