Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

XXII Dzień Papieski w Rzeszowie

Dodano: 14.10.2022 r.

fot. Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia"
fot. Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia"
RZESZÓW. XXII Dzień Papieski odbędzie się pod hasłem „Blask Prawdy”. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Rzeszowa wiele atrakcji.

16 października w Rzeszowie obchodzony będzie XXII Dzień Papieski. Tego dnia na ulicach Rzeszowa stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i wolontariusze Dnia Papieskiego będą zbierali pieniądze na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości, pochodzącej z ubogich rodzin. Kwesta będzie również prowadzona 15 października.

- Same Dni Papieskie mają dla nas, stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” bardzo duże znaczenie, ponieważ w tym czasie zbieramy fundusze na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości, pochodzącej z ubogich rodzin. Dzięki zbieranemu przez nas stypendium mają możliwość rozwijania się, a także poznawania wielu wspaniałych, inspirujących młodych ludzi. Dodatkowo jest to wydarzenie, kiedy my stypendyści możemy pokazać naszą młodość; pokazać, że jesteśmy Żywym Pomnikiem św. Jana Pawła II  - wyjaśnia Małgorzata Gredes, Rzecznik Prasowy FDNT Rzeszów, organizatora wydarzenia.
Reklama
W sobotę, 15 października oprócz zbiórki na ulicach Rzeszowa odbędzie się również Bieg Papieski w Parku Papieskim przy Katedrze, organizowany przez Ochotnicze Hufce Pracy. Start o godz. 12:00.

Z kolei w niedzielę, 16 października w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie powstanie Wioska Papieska, w której przygotowane zostaną  atrakcje i zabawy dla dzieci, młodzieży i rodzin, a także konkurs wiedzy o papieżu dla dzieci i młodszej młodzieży. Tego dnia, przy Katedrze i wybranych kościołach będzie się odbywał kiermasz kremówek. O godz. 11:30 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża św. przy ul. Krakowskiej odbędzie się msza św. z udziałem biskupa.

Obchody Dnia Papieskiego ukazują osobę i dzieło św. Jana Pawła II młodemu pokoleniu, które nie miało już możliwości osobistego spotkania Świętego Papieża Polaka. Dzień Papieski obchodzony jest każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa placu zabaw na osiedlu Baranówka

RZESZÓW. Wśród nowym elementów zabawowych pojawi się m.in. fabryka piasku – jedyna tego typu atrakcja dla dzieci w Rzeszowie.

Rzeszów

Nowości w rzeszowskiej Plazie

​RZESZÓW. Nowoczesny salon optyczny i nowa pracownia florystyczna to nowi najemcy w CH Plaza. Centrum przedłużyło również umowę z drogerią Sephora na kolejne trzy lata.

Rzeszów

Targi Pracy i Targi Edukacyjne w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 50 pracodawców na Targach Pracy i uczelnie z całej Polski na Targach Edukacyjnych. Oba wydarzenia odbędą się 1-2 marca w Hali Podpromie w Rzeszowie.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Miasto planuje rozbudować sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad rzeszowskim Wisłokiem. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego ma powstać przy ul. Dołowej. Zamek na cele kultury

RZESZÓW. W ciągu trzech lat przy ul. Dołowej ma powstać nowy gmach Sądu Okręgowego. Obecna siedziba sądu, czyli Zamek Lubomirskich, zostanie przeznaczona na cele kultury.

Rzeszów

Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy odnowie parku na rzeszowskim osiedlu Zalesie dobiegają końca. - Inwestycja jest już praktycznie na finiszu, w marcu odbędzie się odbiór prac – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Ruszają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami rzeszowskich osiedli

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek rozpoczyna cykl spotkań obywatelskich pod hasłem „RzeszówToMY”. Pierwsze odbędzie się z mieszkańcami osiedli: Miłocin, Miłocin Św. Huberta i Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Trwa rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 5,5 mln zł ma być gotowa w sierpniu br. Zobaczcie zdjęcia z budowy.

Reklama