Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Z kamienicy przy ul. PCK 4 znikną stare piece kaflowe i piecyki gazowe

Dodano: 14.12.2021 r.

fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. 57 pieców kaflowych i 233 piecyki gazowe w 18 budynkach wielorodzinnych zlikwiduje Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w ramach programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”. Jednym z budynków włączonych do programu jest kamienica przy ul PCK 4.

Mieszkańcy kamienicy skarżą się, że w budynku wciąż są piece kaflowe i stare piecyki gazowe. Sprawę nagłośnili w niedzielę w mediach społecznościowych.

W poniedziałek kamienicę odwiedził Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa wraz z Romanem Szczepankiem, prezesem Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych. „Dla mieszkańców kamienicy przy PCK 4 mam dobrą wiadomość. Budynek jest włączony do programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego” – powiedział Fijołek.

W ramach programu kamienica zostanie podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej, a stare piece kaflowe i piecyki gazowe zostaną usunięte. Ma to się stać do sierpnia 2022 roku.

Modernizacja pochłonie 143 tys. zł, z czego 85 proc. to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

MZBM korzystając z programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF” zlikwiduje w sumie 57 pieców i 233 piecyki gazowe znajdujące się w 18 budynkach wielorodzinnych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwszy samolot z Oslo wylądował w Jasionce. Wracają połączenia z Norwegią

RZESZÓW/JASIONKA. Samoloty linii Wizzair polecą z Podkarpacia na lotnisko Torp obsługujące aglomerację Oslo.

Rzeszów

To już pewne! W Rzeszowie odbędzie się Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu"

RZESZÓW. W przyszłym roku w Rzeszowie odbędzie się, zapowiadany kilka miesięcy temu Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu" pod patronatem Przezydenta MIasta Rzeszowa i Roberta Makłowicza.

Rzeszów

InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września

RZESZÓW. Wszyscy głodni wiedzy i stęsknieni za podkarpackim klimatem, będą mogli spotkać się w dniach 15-17 września na żywo!

Rzeszów

Przez tydzień ul. Jagiellońska będzie deptakiem

RZESZÓW. Jak może wyglądać ul. Jagiellońska bez samochodów? - Pokażemy to mieszkańcom podczas  zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 

Rzeszów

Tragedia w Dylągówce. 29-latek śmiertelnie przygnieciony przez traktor

DYLĄGÓWKA. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu w Dylągówce, w powiecie rzeszowskim. Podczas prac polowych, 29-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez traktor, którym kierował.

Rzeszów

W Rzeszowie rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów

RZESZÓW. Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała możliwość korzystania przez rowerzystów z buspasów w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje pijalnia czekolady M. Pelczara. "Prace są zaawansowane"

RZESZÓW. Jedną z atrakcji będzie największa w Polsce fontanna czekolady. Otwarcie zaplanowano na połowę października.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza trzydniowy Street Food Festiwal

RZESZÓW. „Będzie to największy zlot FoodTrucków jaki zorganizowaliśmy dla Was do tej pory” – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Reklama