Rzeszów - Niedziela, 13.07.2025
Reklama

Z Rzeszowa do Edynburga. Ryanair uruchamia nowe połączenie

Dodano: /

fot. RESinet.pl / Pixabay
fot. RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Jesienią br. Ryanair uruchamia bezpośrednie loty z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Edynburga. Trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki.

To już dziesiąty kierunek oferowany przez irlandzkie linie lotnicze z podrzeszowskiego lotniska. Od 27 października 2025 r. podróżni z Podkarpacia zyskają połączenie ze stolicą Szkocji – Edynburgiem.

- Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, oferując wygodne połączenie zarówno na weekendowe jak i dłuższe podróże. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy i z kolejnego kierunku, który na pewno spodoba się polskim turystom - mówi Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair.

W poniedziałki samoloty będą startować z Edynburga o godz. 6:00 i lądować w Rzeszowie o 9:50. Powrót z Jasionki zaplanowano na 10:15, a przylot do Edynburga o 12:15. W piątki z Edynburga wylot odbędzie się o 6:35, z lądowaniem w Rzeszowie o 10:25. Lot powrotny z Podkarpacia wystartuje o 10:50 i dotrze do Szkocji o 12:50.

Reklama

Edynburg to już dziesiąta destynacja w ofercie Ryanaira z podrzeszowskiego lotniska. W dotychczasowej ofercie irlandzkiego przewoźnika znajdują się takie kierunki jak: Dublin, Londyn (Stansted i Luton), Manchester, Mediolan, Zadar, Alicante, Bristol oraz Malta.

-Cieszymy się, że nasz kluczowy przewoźnik, Ryanair, zdecydował się na ponowne uruchomienie połączenia do Edynburga. To trasa, na którą czekało wielu pasażerów z naszego regionu. Wznowienie tych lotów to kolejny ważny krok w rozwoju naszej siatki połączeń -podkreśla Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Bilety na loty do stolicy Szkocji są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika na stronie internetowej https://www.ryanair.com/pl

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dwukrotnie próbował okraść tę samą drogerię. Wpadł za drugim razem

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 19-latka, który dwukrotnie usiłował okraść jedną z rzeszowskich drogerii. Za pierwszym razem mu się udało. Podczas drugiej próby, złodziej został ujęty przez pracowników ochrony sklepu.  

Rzeszów

Nowa organizacja ruchu na al. Sikorskiego. Buspas zlikwidowany

RZESZÓW. Na części al. Sikorskiego obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Po 10 latach zlikwidowano tam buspas.

Rzeszów

Szkoła przy al. Rejtana zyska zewnętrzną windę

RZESZÓW. Będzie to udogodnienie dla uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich lub czasowo niepełnosprawnych.

Rzeszów

W piątek i w sobotę elektrociepłownia przy ul. Matuszczaka będzie hałasować

RZESZÓW. Na terenie elektrociepłowni Fenice przy ul. Matuszczaka będą prowadzone specjalistyczne prace polegające na wydmuchu pary wodnej przez kocioł. większym hałasem.

Rzeszów

Ul. Myśliwska będzie oświetlona

RZESZÓW. Na ulicy Myśliwskiej na os. Pogwizdów Nowy powstanie oświetlenie. Inwestycja była jednym z zadań zgłoszona do tzw. kontaktów osiedlowych, w trakcie kampanii wyborczej Konrada Fijołka, które zobowiązał się realizować już jako...

Rzeszów

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie ustawione zostały trzy kolejne pojemniki na elektroodpady. Łącznie w mieście jest już 38 miejsc, gdzie można oddawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Rzeszów

Kolejny krok w sprawie utworzenia drogi rowerowej z Rzeszowa do Łańcuta

RZESZÓW. Około 20 kilometrów długości ma mieć trasa rowerowa, która połączy Rzeszów z Łańcutem. We wtorek prezydent Konrad Fijołek rozmawiał z władzami sąsiednich gmin o możliwościach jej przebiegu.

Rzeszów

Rzeszowskie Pogotowie ma nowe ambulanse

RZESZÓW. Trzy nowe ambulanse trafiły do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z POIiŚ, z budżetu wojewody podkarpackiego oraz dzięki wsparciu Miasta Rzeszów.

Reklama