Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Z Rzeszowa do Tunezji. Nowy kierunek czarterowy

Dodano: 31.01.2020 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Rusza kolejny wakacyjny kierunek z lotniska w Jasionce. Od 11 czerwca samolot linii Nouvelair będzie latał w każdy czwartek do Tunezji na lotnisko w Monastyrze. Łącznie podróżni planujący skorzystać latem 2020 r. z podrzeszowskiego lotniska mają do wyboru 10 wakacyjnych destynacji w 6 krajach.
 
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka zorganizował wczoraj w Rzeszowie spotkanie promocyjne pod hasłem „Discover Tunisia” o charakterze warsztatów, współorganizowane przez Tunezyjski Urząd ds. Turystyki, konsolidatora lotów czarterowych GTS Poland oraz linię lotnicz Nouvelair. Podczas bezpośrednich rozmów stolikowych przedstawiciele całego łańcucha dystrybucji pakietów turystycznych mogli wymienić się doświadczeniami oraz zapoznać z aktualną ofertą wypoczynku w Tunezji. 


fot. Materiały prasowe

Cieszymy się bardzo, że polscy turyści będą mogli latać z Rzeszowa bezpośrednio do Tunezji kontynentalnej  już w tym sezonie letnim, liczymy jednocześnie, że siatka połączeń będzie stale rozwijana
i zahaczy również o wyspę Dżerbę - powiedział Ahmed Meddeb - Dyrektor Ministerstwa Turystyki Tunezji.
 
W maju 2019 roku wraz z touroperatorami: EXIM Tours, OASIS Tours, Prima Holiday, Sun & Fun Holidays podjęliśmy wyzwanie - wznowić połączenie czarterowe z Rzeszowa do Tunezji. Dzięki wsparciu lotniska w Rzeszowie oraz naszego partnera, linii lotniczej Nouvelair możemy dzisiaj świętować nasz wspólny sukces -powiedział  Fourat Haddad - prezes zarządu w GTS POLAND (konsolidator lotów czarterowych).
 
Od wielu lat współpracujemy z GTS Poland. Nieustannie rozwijamy siatkę naszych połączeń w Polsce i Europie. Podążając za strategią rozwoju połączeń lotniczych w tej części Polski - wróciliśmy do Rzeszowa - dodała Nadia Ennakhla, reprezentująca przewoźnika Novelair
 
Reklama
Połączenia czarterowe w ostatnich latach stają się wizytówką naszego lotniska- mówi Adam Hamryszczak – Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Robimy wszystko aby oferta była coraz bogatsza, ale również dopasowana do potrzeb naszych pasażerów. Dlatego aktywnie łączymy podmioty odpowiedzialne za sprzedaż z tymi którzy takie wycieczki oferują aby jak najlepiej przygotować ofertę  i dotrzeć z nią do największej liczby pasażerów. Chcemy aby Tunezja zagościła na stałe w siatce połączeń  czarterowych rzeszowskiego lotniska- dodaje A.Hamryszczak.  
 
W 2019 roku Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył  ponad 64 tys. pasażerów na połączeniach czarterowych, czyli blisko 26 procent więcej niż w roku ubiegłym. Dzięki nowym kierunkom dynamika wzrostu w 2020 roku może sięgnąć nawet 40 procent. Łącznie podróżni planujący skorzystać latem 2020 r. z podrzeszowskiego lotniska mają do wyboru 10 wakacyjnych destynacji w 6 krajach. Wśród oferowanych  znajdują się Tirana w Albani, Burgas i Warna w Bułgarii, Zakynthos, Rodos, Kreta w Grecji, Fuertaventura będąca częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich, Monastir w Tunezji oraz Antalia i Bodrum w Turcji.

Wszystkie oferty są dostępne w systemach rezerwacyjnych, w promocyjnych cenach.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będzie jaśniej na ulicy Budziwojskiej. Prawie 390 tys. zł na nowe oświetlenie

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z firmą, która zajmie się montażem dodatkowego oświetlenia na najdłuższej ulicy na rzeszowskim osiedlu Budziwój. Wartość zadania to blisko 390 tys. zł.

Rzeszów

6 wypadków, 45 kolizji - drogowe podsumowanie weekendu w Rzeszowie

RZESZÓW. 6 wypadków, 8 osób rannych, 45 kolizji – to bilans zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony weekend na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Śląskiej opracują koncepcję zagospodarowania terenów kolejowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Wraca temat zagospodarowania terenów dawnej parowozowni w Rzeszowie. Miasto podpisało list intencyjny z Politechniką Śląską dotyczący opracowania koncepcji zmian funkcjonalno-przestrzennych tych terenów.

Rzeszów

Festiwal Roślin wraca z jeszcze większym wyborem i nowymi gatunkami

RZESZÓW. Największe roślinne wydarzenie w Polsce wraca po letniej przerwie z jeszcze większym wyborem, nowymi gatunkami i wyjątkową atmosferą. Jesienna edycja Festiwalu Roślin odbędzie się w ten weekend w hali Podpromie.

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Zderzyło się 6 pojazdów, sprawca był pijany

RZESZÓW. 41-letni kierowca dostawczaka doprowadził do zderzenia szcześciu samochodów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Chciał targnąć się na własne życie. Szybka reakcja służb zapobiegła tragedii

RZESZÓW. Policjanci wspólnie z pracownikiem socjalnym GOPS’u w Tyczynie zapobiegli tragedii. Dzięki szybkiej reakcji, odnaleźli 42-letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie.

Rzeszów

Zakończono prace przy rozbudowie ul. Granicznej na osiedlu Drabinianka [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Blisko 270-metrowy odcinek ulicy Granicznej na rzeszowskim osiedlu Drabinianka jest już po przebudowie. Inwestycja jest efektem współpracy Rzeszowa i prywatnego inwestora. Porozumienie w tej sprawie zawarto w lipcu 2022 roku. Droga...

Rzeszów

Zakończyła się ważna inwestycja na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Inwestycja, realizowana w ramach unijnego programu Connecting Europe Facility (CEF), została ukończona trzy tygodnie przed terminem. Dzięki temu Port Lotniczy Rzeszów–Jasionka im. Rodziny Ulmów przywrócił pełną eksploatację pasa o długości 3200...

Reklama