Z Rzeszowa wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę
Dodano: 05.08.2020 r.
fot. T. Nowak / Rzecznik prasowy kurii diecezjalnej
RZESZÓW. „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania” – to hasło tegorocznej pielgrzymki z Rzeszowa do Częstochowy, która ze względu na pandemię odbywa się w zmienionej formie.
43. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę rozpoczęto 4 sierpnia 2020 r. mszą świętą o godz. 6.30 w kościele farnym pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby. We mszy uczestniczyło około 200 osób.
Ze względu na pandemię, w tegorocznej pielgrzymce udział bierze tylko kilku księży, którzy - jak podkreślał bp Jan Wątroba - „reprezentują setki pątników, którzy nie mogą iść z nimi”.
„Pątnicy codziennie będą pokonywać ok. 30 km. W pierwszym dniu pielgrzymki przez cały dzień będzie szło 6 księży. Dwóch z nich będzie szło przez wszystkie dni, pozostali będą się wymieniać na zasadzie sztafety (każdego dnia będzie szło od 2 do 10 księży)” – czytamy na stronie Diecezji Rzeszowskiej.
Wierni mogą uczestniczyć w pielgrzymce w formie duchowego pielgrzymowania, poprzez słuchanie audycji i transmisji w katolickim radiu „Via” oraz spotkania w kościołach stacyjnych. Centralnym miejscem duchowego pielgrzymowania jest bazylika ojców bernardynów w Rzeszowie.
RZESZÓW. 93 pojazdy oferujące usługi przewozowe „na aplikację” skontrolowano w ramach weekendowych działań policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej.
RZESZÓW. Od najbliższego czwartku czynna będzie nowa pływalnia przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. To jeden z najnowocześniejszych kompleksów tego typu w Europie.
RZESZÓW. 600 tys. zł przeznaczy miasto na realizację programu finansowania in vitro w Rzeszowie. Z programu będzie mogło skorzystać minimum 40 par z problemem niepłodności.
RZESZÓW. 350 mln złotych finansowania otrzyma Rzeszów na inwestycje związane z rozbudową bazy edukacyjnej, rozwój miejskich dróg i ścieżek rowerowych, rewitalizację terenów zielonych i rekreacyjnych oraz poszerzenie bazy usług miejskich.
RZESZÓW. Już wkrótce Świąteczny konwój Radia ZET wyruszy w trasę Polsce i odwiedzi 8 polskich miast, w tym m.in. Rzeszów, Gliwice, Opole, Wrocław i Bielsko Białą.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz