Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Zaawansowane prace przy budowie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego dla osób z niepełnosprawnością

Dodano: 10.11.2023 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZOW. Budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego zakończy się jesienią. Koszt tej inwestycji to ponad 7,3 mln zł.

Budynek COM znajduje się przy ul. Sucharskiego, na działce sąsiadującej z Domem Pomocy Społecznej. Prace przy realizacji inwestycji są już na zaawansowanym etapie. Budynek o powierzchni użytkowej 652 m kw jest już gotowy. Wykonano elewację, tynki wewnętrzne, malowanie, wylewki, zamontowana została stolarka zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzna. Zakończyły się także prace przy instalacjach centralnego ogrzewania, wodnej, kanalizacyjnej, fotowoltaicznej. Zamontowana została klimatyzacja, we wnętrzu budynku położone już zostały płytki ścienne i posadzkowe oraz wykładzina, są już także urządzenia sanitarne.

Obecnie trwają jeszcze prace przy instalacji elektrycznej oraz przy zagospodarowanie terenu, na którym powstaje m.in. ogród sensoryczny.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podkreśla, że dzięki inwestycji w stolicy Podkarpacia poprawi się jakość opieki nad osobami niepełnosprawnymi. - Nasz ośrodek będzie pierwszą placówka takiego typu w Rzeszowie, w której świadczone będą usługi zarówno w formie dziennej, jak i całodobowej – mówi Konrad Fijołek.
Reklama
Centrum przy ul. Sucharskiego obejmie wsparciem dorosłe osoby posiadające znaczny i umiarkowany stopień niepełnosprawności. Będzie świadczyło usługi w zakresie potrzeb zdrowotnych, pielęgnacyjnych, zapobiegania wtórnym powikłaniom, stymulowania i rozwijania sprawności ruchowej, kompetencji poznawczych oraz społecznych.

Pobyt w COM umożliwi osobom niepełnosprawnym niezależne, samodzielne i godne funkcjonowanie oraz poprawi jakość życia. Usługi, które będą tam oferowane zapewnią uczestnikom bezpieczny pobyt i opiekę uzupełnioną w razie konieczności  rehabilitacją ruchową,  aktywizację sensoryczną a przede wszystkim dadzą możliwość wspólnego spędzania czasu, kontaktu z innymi, aktywności na świeżym powietrzu, integracji na terenie placówki oraz w miarę możliwości poza nią (np. udział w dogoterapii, alpakoterapii).

Wykonawcą inwestycji jest wybrana w przetargu firma Texom. Powstanie COM zostało dofinansowane z funduszy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

Rzeszów

Kontrole Policji i Straży Miejskiej w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Prezydent Rzeszowa reaguje.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto poradnię dla ozdrowieńców z Covid-19

RZESZÓW. To jedyna w regionie i jedna z pierwszych w kraju tego typu poradnia. Będzie funkcjonowała na terenie Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Rzeszów

Worki na odpady zielone w automatach

RZESZÓW. Mieszkańcy, którym brakło worków na odpady zielone, mogą je dokupić w automatach, w których sprzedawane są środki ochrony osobistej.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego będzie gotowy za 5 lat

RZESZÓW. Akt notarialny dotyczący przejęcia przez Ministerstwo Sprawiedliwości działki przy ul. Zielonej i Granicznej ma być podpisany w ciągu miesiąca.

Rzeszów

Budynek Straży Miejskiej przy ul. Targowej do remontu

RZESZÓW. Ratusz prowadzi postępowanie przetargowe, którego celem jest wyłonienie projektanta, który zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej budynku, znajdującego się przy ul. Targowej 1.

Rzeszów

Wracają loty międzynarodowe z Rzeszowa. Pierwsze samoloty już wystartowały

RZESZÓW/JASIONKA. Od 1 lipca Ryanair wznowił loty do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, od 3 lipca startują wakacyjne połączenia LOT’u.  Dzisiaj wystartowały pierwsze samoloty do  Londynu oraz Manchesteru.

Rzeszów

Dwa wypadki z udziałem pieszych w powiecie rzeszowskim. W jednym z nich ucierpiał 6-latek

Rzeszowscy policjanci badają okoliczności wypadków z udziałem pieszych, do których doszło wczoraj na terenie powiatu rzeszowskiego. 

Reklama