Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Zaawansowane prace przy przebudowie odcinka ul. Wyspiańskiego

Dodano: 26.10.2023 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Trwają już zaawansowane prace przy rozbudowie fragmentu ul. Wyspiańskiego. Inwestycję o wartości 1,8 mln zł realizuje firma MG Infrastruktura Marian Wołczyk.

Przebudowywany jest odcinek ul. Wyspiańskiego pomiędzy dojazdem do ronda im. Tomasza Stańki i parkingiem hipermarketu B1 a przebudowanym wcześniej odcinkiem biegnącym w kierunku ulicy Strzelniczej. Ul. Wyspiańskiego w tej części była bardzo wąska, co powodowało utrudnienia w poruszaniu się samochodów. W ramach inwestycji jednia zostanie poszerzona do 6 metrów, dzięki czemu zmieszczą się dwa pasy ruchu. Wzdłuż ulicy powstanie szeroki na 2 metry chodnik. Zakres inwestycji obejmuje również przebudowę oświetlenia ulicznego, budowę odwodniania drogi za pomocą sieci kanalizacji deszczowej, budowę kanału technologicznego oraz zabezpieczenie istniejącej infrastruktury technicznej.
Reklama
Przebudowywany odcinek ma zaledwie 134 metry, jednak inwestycja nie jest łatwa ze względu na niską nośność gruntu i konieczność ich wymiany na całym odcinku.

Wykonawca prac wymienił już grunt na całej szerokości pasa drogowego. Dodatkowo zakończono prace przy budowie konstrukcji nowej jezdni, w tym ułożono warstwy bitumiczne tj. podbudowy i warstwy wiążącej. Wykonana została również kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie uliczne.

Obecnie są kontynuowane prace przy układaniu warstwy ścieralnej. Poza tym trwają prace brukarskie przy budowie chodników oraz przebudową zjazdów.

Przebudowany odcinek ul. Wyspiańskiego ma być gotowy pod koniec listopada br.
 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Spisowy weekend w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Osoby, które jeszcze się nie spisały, będą miały okazję zrobić to w najbliższy weekend.

Rzeszów

Na placu Wolności zamontowano stację do ładowania i parkowania hulajnóg

RZESZÓW. Jej prezentacja odbyła się podczas konferencji podsumowującej Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności.

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Rozpoczęto budowę przystanku Rzeszów Wschodni

RZESZÓW. To jeden z 14 przystanków jakie wybuduje PKP PLK w ramach projektu „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej”. 

Rzeszów

W niedzielę Dzień Serca na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Jak co roku organizatorzy imprezy zapowiadają szereg wyjątkowych atrakcji.

Rzeszów

Trwa głosowanie w ramach RBO 2022. "Ten budżet wyzwolił wśród mieszkańców ogromną inicjatywę"

RZESZÓW. We wtorek odbyła się konferencja prasowa poświęcona Rzeszowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Rzeszów

W środę "Dzień bez samochodu". Komunikacja miejska będzie bezpłatna

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” zakończy Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Tydzień mobilności w Rzeszowie.

Rzeszów

MPWiK montuje kolejne instalacje fotowoltaiczne na swoich budynkach

RZESZÓW. Trwa montaż kolejnych instalacji fotowoltaicznych na budynkach i terenach należących do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. Mają być gotowe do 6 listopada br. W planach są już kolejne. 

Rzeszów

Beta Academics 2021 - o komunikacji wizualnej w nauce i biznesie

RZESZÓW. 18 referatów naukowych zostało zaprezentowanych na drugiej edycji konferencji naukowej Beta Academics, towarzyszącej jednej z najważniejszych konferencji branży internetowej w Polsce, czyli Internet Beta. 

Reklama