Rzeszów - Sobota, 14.02.2026
Reklama

Zabójstwo w Boguchwale. Podejrzany usłyszał zarzut i został aresztowany

Dodano: 24.09.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie przedstawiła zarzut zabójstwa 36-letniemu Łukaszowi R. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie drewnianej altany, w której znajdował się jego 31-letni znajomy. Ofiara nie zdążyła opuścić płonącego budynku – jej zwęglone ciało znaleźli policjanci. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (19/20 września 2025 r.) w Boguchwale przy ul. Partyzantów. Około godz. 2:30 dyżurny miejski otrzymał zgłoszenie o pożarze drewnianej altany. Już pierwsze informacje wskazywały, że w środku może znajdować się mężczyzna.

Śledczy ustalili, że sprawca i ofiara znali się i tego dnia wspólnie spożywali alkohol. Podczas libacji doszło między nimi do kłótni. 31-latek, obawiając się agresji ze strony starszego kolegi, schronił się w niezamieszkałym budynku gospodarczym, który zajmował. Z wnętrza altany wysłał do siostry wiadomości SMS, w których informował, że Łukasz R. grozi mu podpaleniem.

– Sprawca, nie mogąc sforsować drzwi, podpalił przechowywane w sąsiedniej części budynku siano, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie, uniemożliwiając ofierze ucieczkę. Siostra pokrzywdzonego wraz ze znajomym, którzy przybyli na miejsce, zastali już cały budynek objęty płomieniami. Po zakończeniu akcji gaśniczej strażacy odnaleźli w zgliszczach zwęglone ciało mężczyzny – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Krzysztof Ciechanowski.

36-letni sprawca został zatrzymany kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu pożaru. Był nietrzeźwy – w chwili zatrzymania miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, gdzie trzeźwiał.

Reklama

Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Ciało ofiary zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy trafił do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która wszczęła postępowanie. W niedzielę odbyło się przesłuchanie podejrzanego. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Usłyszał zarzut zabójstwa 31-latka.

W poniedziałek prokurator złożył wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy zdecydował o osadzeniu 36-latka w areszcie na okres trzech miesięcy.

Za zarzucane przestępstwo Łukaszowi R. grozi kara co najmniej 10 lat więzienia lub dożywocie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

ZDERZENIE TRZECH POJAZDÓW

Wypadek na ul. Gromskiego w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Trzy samochody zderzyły się na ul. Gromskiego na osiedlu Staromieście w Rzeszowie. Ranne zostały dwie osoby. Ich życiu, nie zagraża niebezpieczeństwo. Przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

PODKARPACKI BAZAREK

Zdrowa żywność od lokalnych producentów. W sobotę Bazarek w Parku Papieskim

RZESZÓW. Od owoców i warzyw, po chleby, ciasta, regionalne wędliny, sery, miody, przetwory. Na Podkarpackim Bazarku miłośnicy zdrowej żywności z pewnością znajdą coś smakowitego dla siebie.

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

Dzień Otwarty dworca lokalnego

RZESZÓW. W piątek, 10 maja 2024 r. odbędzie się Dzień Otwarty Dworca Lokalnego w Rzeszowie przy ul. Towarnickiego 7. Wśród atrakcji, m.in. prezentacja autobusu elektrycznego.

RZESZOWSKIE JUWENALIA 2024

Ulicami Rzeszowa przejdzie studencki korowód. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W piątek, na Rynku w Rzeszowie rozpoczną się "Rzeszowskie Juwenalia 2024". Tradycyjnie, po symbolicznym przekazaniu kluczy do miasta, korowód studentów przejdzie ulicami Rzeszowa do miasteczka akademickiego. Podczas przejścia korowodu mogą wystąpić...

POŻAR OSOBÓWKI W TRZCIANIE

Samochód stanął w płomieniach, policjanci ruszyli do akcji [ZDJĘCIA]

TRZCIANA. Policjanci z Posterunku Policji w Świlczy interweniowali na miejscu pożaru samochodu. Do czasu przyjazdu straży pożarnej, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do gaszenia płonącego pojazdu.

WAŻNA INWESTYCJA DROGOWA W RZESZOWIE

Podpisano umowę na budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. We wtorek, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z wykonawcą na budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Dzięki niej mieszkańcy osiedli Słocina i Zalesie zyskają komfortowe połączenie z...

OBJAZDY LINII 8 i 20

Remont drogi w Rudnej Małej. Objazdy autobusów MPK

RZESZÓW. W związku z remontem drogi w Rudnej Małej, w dniach 8, 9, 10 i 13 maja br. autobusy linii 8 i 20 pojadą objazdami.

Rzeszów

Prace wykończeniowe na budowie nowego komisariatu Policji w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na budowie nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie, trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynków oraz roboty związane z zagospodarowaniem terenu.

Reklama