Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Zabytkowy Jelcz ponownie wyjedzie na ulice Rzeszowa

Dodano: 23.02.2024 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już wkrótce na ulicach Rzeszowa znów będzie można zabytkowego Jelcza z MPK Rzeszów. Kilka tygodniu temu przewoził on pasażerów w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Tym razem okazją do wyjazdu autobusu na ulice miasta będzie Dzień Kobiet.

Estrada Rzeszowska szykuje kilka atrakcji z okazji Dnia Kobiet. Jedną z nich będzie możliwość przejażdżki zabytkowym Jelczem PR110U #442, wyprodukowanym w 1982 roku. W dniu 8 marca autobus będzie kursował na trasie linii „0”, w godzinach 7:00 – 11:00 oraz 14:00 - 17:00. Trasę będzie rozpoczynał z Dworca Lokalnego.

- Przejazdy będą bezpłatne, a podróżni będą częstowani zdrowymi shake'ami przygotowanymi i serwowanymi przez uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie – informuje Estrada Rzeszowska. Panie będą mogły również liczyć na drobne upominki.

Na 8 marca Estrada zaplanowała jeszcze inne atrakcje. Wieczorem w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się bezpłatny koncert Bartka Grzanka z zespołem, promujący najnowszą płytę artysty pt. „Grzanek”. Początek o godz. 20:00.

Przedłużeniem świętowania Dnia Kobiet będzie Modowy Bazar, który odbędzie się w sobotę 9 marca w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury, w godzinach 11:00 - 16:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W niedzielę biegowe święto w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 3 października startuje 9. edycja PKO Maratonu Rzeszowskiego, któremu towarzyszyć będzie akcja charytatywna „Biegnę dla Julii i Patrycji”.

Rzeszów

Stop nielegalnym wyścigom. Sobotnia akcja rzeszowskich policjantów

RZESZÓW. Ponad 90 samochodów i kierowców skontrolowali w minioną sobotę rzeszowscy policjanci w ramach akcji „Stop nielegalnym wyścigom”. Działanie funkcjonariuszy związane są ze zlotami fanów motoryzacji w Rzeszowie.  

Rzeszów

Rzeszów za darmo otrzymał tereny pod budowę dróg

RZESZÓW. Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa oraz Arkadiusz Urban, p.o. Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości podpisali w piątek umowę, dotyczącą bezpłatnego nabycia od Skarbu Państwa ok 1,4 ha terenu.

Rzeszów

Miłosz Świetlik Skierski z Rzeszowa z szansą na Eurowizję Junior

RZESZÓW. Młody wokalista z Rzeszowa, Miłosz Świetlik Skierski, ma szansę reprezentować Polskę na Eurowizji Junior w La Seine Musicale w Paryżu. W czwartek gościł w rzeszowskim ratuszu.

Rzeszów

35-latek niszczył zaparkowane samochody w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Sytuacja miała miejsce w niedzielę, około godz. 4:00 na ulicy Fircowskiego.

Rzeszów

Empik wprowadził "Ciche godziny" dla klientów z autyzmem

Partnerem tej inicjatywy jest Fundacja JiM. Autyzm Help, działająca na rzecz pomocy dla osób w spektrum autyzmu.

Rzeszów

Spisowy weekend w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Osoby, które jeszcze się nie spisały, będą miały okazję zrobić to w najbliższy weekend.

Rzeszów

Na placu Wolności zamontowano stację do ładowania i parkowania hulajnóg

RZESZÓW. Jej prezentacja odbyła się podczas konferencji podsumowującej Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności.

Reklama