Rzeszów - Poniedziałek, 23.03.2026
Reklama

Zakaz wstępu na rzeszowskie cmentarze

Dodano: 03.04.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 3 kwietnia obowiązuje zakaz wejścia na wszystkie cmentarze w naszym mieście. Mieszkańcy proszeni są o dostosowanie się do zakazu.

W Rzeszowie, podobnie jak i w wielu innych miastach zamknięto cmentarze dla odwiedzających. Przy wejściach na cmentarze pojawiły się tablice informujące o zakazie wstępu, a Straż Miejska i Policja będą patrolowały tereny cmentarzy.

„W związku z Rozporządzeniem Rządu RP dot. ograniczeń w poruszaniu się i całkowitego zakazu wstępu do parków i na bulwary, przepis ten obowiązuje również wszystkie cmentarze „ – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta.

Należy zaznaczyć, że pogrzeby będą się odbywać, jednak liczba uczestników musi być ograniczona do 5 osób (nie licząc księży i obsługi).

"Kaplice cmentarne są zamknięte, a trumna lub urna są wynoszone przez obsługę przed budynek skąd odbywa się wyprowadzenie na miejsce pochówku." - dodaje Maciej Chłodnicki. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Staszica powstał Park dla Seniora. Można wypocząć i poćwiczyć [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstał park dedykowany starszym mieszkańcom miasta. W nowym ogrodzie zamontowano m.in. urządzenia do wykonywania lekkich, rozciągających ćwiczeń.

Rzeszów

Wybuch gazu w bloku przy ul. Bohaterów Westerplatte. Ewakuacja mieszkańców

RZESZÓW. Mężczyzna, który w momencie eksplozji przebywał w mieszkaniu, został zabrany do szpitala.Konieczna była ewakuacja 16 osób z sąsiednich mieszkań. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

Rzeszów

Rzeszowska komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym

RZESZÓW. W wigilię komunikacja miejska realizowana będzie w ograniczonym zakresie. W święta, sylwestra i Nowy Rok autobusy pojadą wg niedzielnego i świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Ul. Warszawska już gotowa. Fijołek: Oddajemy bardzo ważną inwestycję drogową dla mieszkańców [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Szersza, z przebudowanymi skrzyżowaniami, z chodnikami i ścieżkami rowerowymi – rozbudowana ul. Warszawska została oficjalnie przekazana do użytku.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w powiecie rzeszowskim. Nie żyje 86-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło dziś około godz. 10:30 w miejscowości Pawłokoma w powiecie rzeszowskim. Audi śmiertelnie potrąciło 86-letniego pieszego.

Rzeszów

Kierowcy taksówek na aplikację "pod lupą" policjantów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami ITD, KAS oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej skontrolowali 36 pojazdów oferujących usługi przewozowe na aplikację. Ujawniono 8 wykroczeń.

Rzeszów

Latem polecimy z Rzeszowa do Tunezji i na Majorkę

RZESZÓW/JASIONKA. Znamy kolejne kierunki czarterowe z podrzeszowskiego lotniska na przyszłoroczne lato. W czerwcu planowane jest uruchomienie lotów do Tunezji i Hiszpani.

Rzeszów

Otwarcie największego lodowiska w Rzeszowie opóźnione. Powodem zła pogoda

RZESZÓW. Miało wystartować w sobotę, 16 grudnia, ale niestety otwarcie odbędzie się nieco później - mowa o największym w Rzeszowie lodowisku, które budowane jest przy ul. Wyspiańskiego.

Reklama