Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

Zakaz wstępu na rzeszowskie cmentarze

Dodano: 03.04.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 3 kwietnia obowiązuje zakaz wejścia na wszystkie cmentarze w naszym mieście. Mieszkańcy proszeni są o dostosowanie się do zakazu.

W Rzeszowie, podobnie jak i w wielu innych miastach zamknięto cmentarze dla odwiedzających. Przy wejściach na cmentarze pojawiły się tablice informujące o zakazie wstępu, a Straż Miejska i Policja będą patrolowały tereny cmentarzy.

„W związku z Rozporządzeniem Rządu RP dot. ograniczeń w poruszaniu się i całkowitego zakazu wstępu do parków i na bulwary, przepis ten obowiązuje również wszystkie cmentarze „ – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta.

Należy zaznaczyć, że pogrzeby będą się odbywać, jednak liczba uczestników musi być ograniczona do 5 osób (nie licząc księży i obsługi).

"Kaplice cmentarne są zamknięte, a trumna lub urna są wynoszone przez obsługę przed budynek skąd odbywa się wyprowadzenie na miejsce pochówku." - dodaje Maciej Chłodnicki. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Osoby głuche nie pojadą za darmo komunikacją miejską, „gdyż przepisy prawa nie dają podstawy”?

RZESZÓW. Petycja trafiła do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Szykuje się zmiana na stanowisku skarbnika Rzeszowa

RZESZÓW. Nowym skarbnikiem zostanie Jacek Mróz.

Rzeszów

W sobotę gala boksu na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. 6 lipca 2019 r. o godz. 18 na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbędzie się Gala "KnockOut Boxing Night 7: Różański vs. Izu".

Rzeszów

Przy 10 drzewach w mieście znajdą się specjalne tabliczki

RZESZÓW. Do akcji zostało już wytypowanych 10 drzew w różnych częściach Rzeszowa.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa murem za wodnym placem zabaw. Spotkanie z mieszkańcami wciąż aktualne

RZESZÓW. Miało być szybko i sprawnie, a koniec końców może wyjść zgoła inaczej. 

Rzeszów

Połączenie ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Trwa kompletowanie dokumentów do przetargu

W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta inwestycje wyceniono na 7,2 mln zł, a jej okres realizacji zamyka się w latach 2018-2023 rok.

Reklama