Rzeszów - Czwartek, 13.11.2025
Reklama

Zakończono przebudowę przejazdu przez tory na ul. Myśliwskiej

Dodano: 16.06.2023 r.

fot. UM Rzeszowa
fot. UM Rzeszowa
RZESZÓW. Od piątku (16.06) od godz. 18:00 kierowcy będą mogli już korzystać z przebudowanego przejazdu przez tory na ul. Myśliwskiej w Rzeszowie. Inwestycję udało się zakończyć szybciej niż pierwotnie zakładano.

Przebudowa przejazdu była częścią dużej inwestycji – rozbudowy ok. kilometrowego odcinka ulicy Warszawskiej, który po zakończeniu prac będzie miał cztery pasy ruchu, nowe chodniki i ścieżki rowerowe, oświetlenie, kanalizację deszczową.

Prace na przejeździe kolejowym na ul. Myśliwskiej rozpoczęły się 5 czerwca. Od tego dnia mieszkańcy osiedli Pogwizdów Nowy i Miłocin Św. Huberta musieli korzystać z objazdów. Roboty polegały m.in. na wykonaniu urządzeń sterowania ruchem kolejowym, poszerzeniu przejazdu kolejowego wraz z przebudową przepustu i odtworzeniem konstrukcji drogowej. Pierwotnie prace miały trwać do 20 czerwca, ale udało się je zakończyć szybciej. Z przejazdu na ul. Myśliwskiej kierowcy będą mogli znów korzystać od dziś (piątek, 16 czerwca), od godz. 18.

Autobusy komunikacji miejskiej na swoje zwyczajowe trasy powrócą w sobotę.

Koszt przebudowy ul. Warszawskiej to  33,5 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji – koniec 2023 r. Zadanie jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

23 sierpnia będzie okazja do spotkania z zawodnikami Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. W najbliższy piątek siatkarze i trenerzy Asseco Resovii będą czekać na kibiców w Galerii Rzeszów.

Rzeszów

Wypadek na A4 w rejonie Sędziszowa Młp. Przewrócił się samochód przewożący drewno

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło przed godzina 08.00, a utrudnienia trwały do godz. 9.30.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej trwa rekrutacja uzupełniająca

RZESZÓW. W Politechnice Rzeszowskiej trwa rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne I stopnia oraz kierunki anglojęzyczne.

Rzeszów

Powraca temat możliwej zabudowy w okolicach ul. Daliowej i ul. Lawendowej na Zalesiu

RZESZÓW. Radni Platformy Obywatelskiej chcą zamiany terenu.

Rzeszów

I runda Totolotek Pucharu Polski. Resovia jedzie do Krakowa, Stal powalczy z Pogonią Szczecin

RZESZÓW. 20 sierpnia poznaliśmy wyniki losowania I rundy Totolotek Pucharu Polski. 

Rzeszów

Bezpłatny trening dla dzieci z mistrzynią świata w kickboxingu

RZESZÓW. Aby wziąć w nich udział wystarczy wysłać zgłoszenie na adres redakcja@pro-familia.pl.

Rzeszów

Wraca temat podcieni Galerii Rzeszów

RZESZÓW. O wynikach debaty będziemy informować tuż po sesji Rady Miasta 27 sierpnia.

Reklama