Rzeszów - Sobota, 14.03.2026
Reklama

Zamiast Monachium - Frankfurt. Nowy kierunek Lufthansy z Jasionki

Dodano: 30.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne - fot. RESinet.pl / Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne - fot. RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW. - Od 28 marca 2026 roku niemiecki przewoźnik połączy stolicę Podkarpacia z Frankfurtem nad Menem, zastępując dotychczasowe rejsy do Monachium – informuje w najnowszym komunikacje Port lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Zamiast Monachium – Frankfurt: brama do świata

„Zaczynając od letniego rozkładu lotów 2026, dostosowujemy naszą ofertę w Rzeszowie, łącząc region podkarpacki bezpośrednio z Frankfurtem zamiast z Monachium. Zmiana ta jest bezpośrednią odpowiedzią na opinie klientów i zapotrzebowanie rynku. Frankfurt jest największym węzłem komunikacyjnym Lufthansa Group, oferującym płynne połączenia do nawet 300 miejsc na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że nowa trasa zapewni naszym pasażerom w południowo-wschodniej Polsce jeszcze lepszą łączność i globalny zasięg.” zaznacza Rhonen Azoulay, Dyrektor Generalny ds. Sprzedaży w Polsce i Czechach w Lufthansa Group.

Frankfurt nad Menem to największy hub Lufthansy w Niemczech i jedno z najważniejszych lotnisk przesiadkowych w Europie. Obsługuje rocznie blisko 70 milionów pasażerów i oferuje bezpośrednie połączenia do ponad 300 destynacji na całym świecie takich jak Nowy Jork, Tokio, Singapur, czy Sao Paulo, a także szybki dostęp do najważniejszych ośrodków biznesowych w Europie.

Reklama

2 loty dziennie, 840 w sezonie

Samoloty z Jasionki do Frankfurtu będą kursowały dwa razy dziennie. Pierwsze połączenie to wylot z Frankfurtu o 11:10 z przylotem do Jasionki o 12:50. Samolot powrotny odleci o 13:35 i wyląduje we Frankfurcie o 15:20. Drugi kurs to wieczorny wylot z Frankfurtu o 22:10 (przylot 23:50) oraz poranny powrót z Jasionki o 6:00 (lądowanie 07:45).

Trasę będą obsługiwały samoloty typu Bombardier CRJ-900. Lot zajmie 1 godzinę i 45 minut. W sezonie 2026 zaplanowano łącznie 840 lotów, co przekłada się na regularną, codzienną komunikację przez cały rok.

„Cieszymy się, że nasze lotnisko staje się dla Lufthansy coraz ważniejszym punktem na mapie Europy. Dla naszych pasażerów to nie tylko połączenie do samego Frankfurtu, ale także brama do szerokiej gamy kierunków od Ameryki Północnej, przez Azję, aż po dalekie zakątki Afryki. Warto także zwrócić uwagę, że częstotliwość operowania pozwala przedsiębiorcom na efektywne planowanie podróży służbowych, co jest istotne dla coraz dynamiczniej rozwijającej się współpracy gospodarczej” - mówi Bartosz Górski, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Postęp prac na budowie parkingu piętrowego z lądowiskiem przy szpitalu „na górce” [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na terenie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, trwa budowa piętrowego parkingu z lądowiskiem dla śmigłowców. Inwestycja ma być gotowa do końca czerwca 2026 roku. Sprawdzamy, na jakim...

Rzeszów

Ktoś uszkodził 20 samochodów przy ul. Żwirki i Wigury. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Rzeszowska policja zwróciła się z prośbą o pomoc do ewentualnych świadków zdarzenia, do którego doszło na jednym z parkingów przy ul. Żwirki i Wigury. Nieznany sprawca uszkodził lakier w 20 samochodach.

Rzeszów

Podkarpacki Bazarek wraca po zimowej przerwie

RZESZÓW. Świeże produkty prosto od lokalnych producentów – po zimowej przerwie do Parku Papieskiego wraca Podkarpacki Bazarek. Najbliższa edycja odbędzie się w sobotę, 7 marca.

Rzeszów

Jest koncepcja rozbudowy zielonej Arkadii na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie ma już opracowaną koncepcję zagospodarowania kolejnej przestrzeni na terenach rekreacyjnych Arkadia.

Rzeszów

Kolejny etap rozbudowy ul. Wyspiańskiego. Powstanie przedłużenie do al. Witosa

RZESZÓW. Miasto przygotowuje kolejną inwestycję związaną z rozbudową ul. Wyspiańskiego. Powstanie jej przedłużenie i połączenie z al. Witosa. Najpierw jednak konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej – przetarg na wybór projektanta został już...

Rzeszów

Kilkaset rzeszowskich przejść dla pieszych zostanie doświetlonych

RZESZÓW. Na 250 rzeszowskich przejściach dla pieszych będzie jaśniej i bezpieczniej. Zostaną doświetlone. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych.

Rzeszów

Niebezpieczne odkrycie niedaleko Rzeszowa. Interweniowali saperzy

W Hyżnem w powiecie rzeszowskim znaleziono niewybuchy z okresu II wojny światowej. Saperzy zajęli się ich neutralizacją.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy salon motocyklowy znanej chińskiej marki

RZESZÓW. Game Over Cycles wprowadzona do Rzeszowa nową markę motocyklową. Przy ulicy Ludwika Chmury powstaje autoryzowany salon oraz serwis Benda – chińskiego producenta, który działa już w 85 krajach świata.

Reklama