Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Zaniżali wartość luksusowych samochodów. Zarobili na tym ponad 41 mln zł

Dodano: 18.10.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. To już kolejne uderzenie w grupę przestępczą zajmującą się procederem związanym z czerpaniem zysków z handlu luksusowymi samochodami, sprowadzanymi z Niemiec. Policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie oraz funkcjonariusze KAS zatrzymali kolejne osoby. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty. Środki pieniężne pochodzące z korzyści uzyskanych ze sprzedaży tych aut, to ponad 41 milionów złotych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, zatrzymali kolejne osoby podejrzane o popełnianie przestępstw skarbowych. Przestępczy proceder polegał na sprowadzaniu na teren naszego kraju, w latach 2014 – 2017, luksusowych samochodów z krajów Unii Europejskiej. W przestępstwa skarbowe zamieszani są mieszkańcy województw podkarpackiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

W poniedziałek  funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 40 i 37 lat. Obaj to mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Starszy z nich zajmował się m.in. sprowadzaniem samochodów z Niemiec, dalszą ich odsprzedażą, zaniżaniem ich wartości w dokumentacji i praniem brudnych pieniędzy. Natomiast 37-latek odpowie za pomocnictwo w praniu brudnych pieniędzy. Środki uzyskane ze sprzedaży sprowadzonych pojazdów, z naruszeniem przepisów podatkowych, oszacowano na ponad 41 milionów złotych.
Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Rzeszowie. Na początku tygodnia obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Wobec podejrzanych prokurator zastosował poręczenia majątkowe.
Reklama

Ta realizacja, to kolejny etap sprawy, która swój początek miała w sierpniu 2016 r. W Urzędzie Celnym w Przemyślu złożono wówczas ponad 30 deklaracji celnych dotyczących zakupionych poza granicami RP luksusowych samochodów. Czterej mieszkańcy województwa lubuskiego, zamieszani w ten proceder, usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

We wrześniu 2017 roku, policjanci zatrzymali 52-letniego ojca i jego 28-letniego syna. Obaj usłyszeli zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, mającą na celu popełnianie przestępstw skarbowych, a także zarzuty wyłudzenia. Wówczas policjanci zabezpieczyli blisko 2 miliony złotych. O tej sprawie można przeczytać na stronie Podkarpackiej Policji. Do tej pory, 14 osób powiązanych z tą sprawę, usłyszało zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pracownica banku podejrzana o kradzież ponad miliona złotych i pranie pieniędzy

RZESZÓW. 48-letnia mieszkanka Rzeszowa usłyszała zarzuty. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Pierwszy autobus wodorowy na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. Autobus, który nie tylko nie emituje spalin, ale wręcz oczyszcza powietrze podczas jazdy — od kilku dni można go spotkać na ulicach miasta. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne testuje wodorowego NesoBusa o zasięgu...

Rzeszów

Popołudniowy wypadek na ul. Podkarpackiej w Rzeszowie. 1 osoba w szpitalu

RZESZÓW. Na ulicy Podkarpackiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Rzeszów

Przy ul. Wyspiańskiego powstaje nowy kompleks sportowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa realizacja nowej inwestycji sportowej w Rzeszowie. Przy VIII Liceum Ogólnokształcącym na ul. Wyspiańskiego powstaje kompleks, na który składają się m.in. wielofunkcyjne boiska ze sztuczną nawierzchnią i bieżnia lekkoatletyczna. - Z...

Rzeszów

Znamy program majowych uroczystości patriotycznych w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2026 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne. Do udziału w wydarzeniach zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Dowódca...

Rzeszów

Most na S19 w Świlczy do remontu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na remont mostu o długości ponad 27 metrów w Świlczy. Celem modernizacji przeprawy jest odtworzenie jej stanu pierwotnego.

Rzeszów

Jeszcze w tym roku przybędzie 10 nowych placów zabaw w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę na dofinansowanie budowy 10 placów zabaw przy dziesięciu rzeszowskich żłobkach. Obiekty mają być zaprojektowane w takich sposób, aby mogły służyć maluchom przez cały rok. Inwestycje będą gotowe jeszcze...

Reklama