Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Zatrzymani za kradzież "na kolec"

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Dwóch obywateli Gruzji usłyszało zarzut kradzieży pieniędzy. Mężczyźni działali tzw. metodą "na kolec", przecinając oponę w samochodzie pokrzywdzonego.

Do kradzieży doszło 17 listopada na parkingu przy ul. Warszawskiej. Poszkodowany to mężczyzna pochodzący z Ukrainy. Gdy zatrzymał się, aby wymienić koło uszkodzone przez sprawców, ci, korzystając z jego nieuwagi, ukradli znajdujące się w aucie pieniądze. 

Nad ustaleniem tożsamości przestępców pracowali m.in. rzeszowscy kryminalni. We wtorek uzyskali informację, że mężczyźni mogący mieć związek z kradzieżą przebywają w hotelu pod Rzeszowem. Zastali tam cztery osoby – trzech obywateli Gruzji i jednego Ukrainy. Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia.
Reklama
Sprawę przejęli funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego. Okazało się, że kradzieży dokonali dwaj Gruzini w wieku 35 i 46 lat.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży dokonanej wspólnie i w porozumieniu. 46-latkowi przedstawiony został dodatkowo zarzut paserstwa – podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim skradziony telefon. Dwaj pozostali mężczyźni nie brali udziału w przestępstwie i po przesłuchaniu zostali zwolnieni.

Sprawa została skierowana do rzeszowskiej prokuratury. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec sprawców środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz rozbuduje strefę płatnego parkowania. Będzie 338 nowych kamer i aplikacja mobilna

RZESZÓW. Nowości mają zostać wprowadzone do 16 listopada 2020 roku. 

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomagają koleżance w znalezieniu dawcy szpiku

RZESZÓW. Studenci poszukują dawcy dla 19-latki cierpiącej na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Rzeszów

Przy al. Piłsudskiego powstaje nowy mural. Prace są już na ukończeniu

RZESZÓW. Przestrzeń miejską Rzeszowa ozdobi kolejny mural.

Rzeszów

7 kwietnia 12. PKO Półmaraton Rzeszowski. ZTM informuje o objazdach

RZESZÓW. Objazdy dotycza linii nr: 2, 11, 26, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 13, 31, 34, 37 oraz 58.

Rzeszów

Konflikt na linii Stal - Resovia? Chodzi o terminy spotkań na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Cała sprawa miała swój początek po zakończeniu spotkania 26. kolejki II ligi.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się pokaz szkolenia spadochronowego

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia o godz. 10:00.

Rzeszów

Poseł Buczak o zabudowie terenów nad zalewem: „Zwróciłem się do NIK-u o przeprowadzenie kontroli”

RZESZÓW. Poseł Wojciech Buczak skierował pismo do Najwyższej Izby Kontroli.

Reklama